Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Állami bölcsődébe csak akkor...

Állami bölcsődébe csak akkor járhat a gyermek ha mindkét szülője munkaviszonnyal rendelkezik?

Figyelt kérdés

#bölcsőde #állami bölcsőde #Munkavállalói jogviszony
2023. júl. 25. 13:24
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
86%
Elméletileg nem. Gyakorlatilag igen. Beiratnatod, torveny nem tiltja. De fullon vannak a bolcsik, szinte kizart h felveszik.
2023. júl. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk feltétel.

Mind a 2 szülőtől kell munkáltatói már a beiratkozáshoz is.

2023. júl. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
74%
Hivatalosan igen, a gyakorlatban meg be-becsusszan, akinek nincs munkáltatóija, de van jó protekciója...
2023. júl. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
53%

Nem.

Nálunk pl: a kutya nem kérdezte, hogy a férjem dolgozik-e (igen), csak nekem kellett munkáltatói.

Egyébként meg védőnői vagy orvosi "javaslatra" is be lehet kerülni, ha a gyerek "rászorul". Akkor is, ha anyuka otthon van a kisebbel.

2023. júl. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
93%
Már a jelentkezéskor is kértek mindkettőnktől munkáltatóit,és 1 évvel hamarabb kell jelentkezni, mint ahogy tervezel újra munkába állni,és így sem garantált,hogy bejutsz.Előttem már 6-an beadták a jelentkezést idén januárban,én jövő áprilistól megyek vissza dolgozni.Ha nem veszik fel, akkor bajban leszek,mert tovább nem tudok itthon maradni,a mamáknak van még 2 illetve 3 évük nyugdíjig,papák nincsenek,tesóink külföldön dolgoznak.Gőzöm sincs,hogy akkor hogy oldjuk meg,de muszáj lesz.
2023. júl. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
58%
Attól függ, mennyire jelentkező van. Ha van hely és nincs tuljelentkezes, nem kell
2023. júl. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez hely függő.

Nálunk Bp és környéke kérik.

(sőt pontos megjelölést is h mikor állok munkába)

Borsodban pl semmit nem kértek sógornőmtől

2023. júl. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem ez bölcsi függő.


Mi vidéken lakunk. 25km a megyeszékhely, oda megyek vissza dolgozni.

Mivel nálunk nincs bölcsi, a városba vittem volna a gyereket.

6 bölcsi van. 5bölcsibe hely lett volna. A munkáltatoit sem kérték. Ellenben, mivel vidékiek vagyunk, szoba se nagyon álltak velünk.

Csak a varosiakat veszik fel. És mivel annyi gyerek nincs amennyi férőhely, inkább bezárnak egy bölcsit minthogy videkieket vegyenek fel 🤦‍♀️


Igy egy másik település bölcsijébe megyünk, ott mind a kettőnktől kértek már a beiratkozáskor.

2023. júl. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
70%
Igen. Miért is menne bölcsődébe ha az egyik szülő otthon van ergó ráér foglalkozni vele?
2023. júl. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
70%
Tőlünk kellett munkáltatói, gyakorlatilag meg 3 olyan gyerek is van a csoportban, akinek az anyja otthon van gyeden a kicsivel.
2023. júl. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!