Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Kaphat tápszert a kisgyerek a...

Kaphat tápszert a kisgyerek a bölcsiben, ha még igényli étkezés után vagy étkezések között?

Figyelt kérdés
Másfél éves vagy nagyobb gyermek
2023. júl. 26. 13:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
nem
2023. júl. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
58%

Kaphat.

Nekem a kisfiam csak és kizárólag tápszert iszik (autista).

Még az oviban is bekeverik neki, nem, hogy a bölcsiben.

2023. júl. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%

Se cumisüveget, se saját élelmiszert/italt nem lehet bevinni.

(kivétel az orvosilag igazoltan speciális igényű gyerekek)


A gyerekek borzasztóan gyorsan alkalmazkodnak a helyzethez és a többiekhez. Akik még szopiznak azok se keresik a cicit a gondozókon, a tiéd se fogja a tápszert.

2023. júl. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%
2es a tiéd speciális eset, nálunk nem lehet bevinni tápszert de még cumisüveget se.
2023. júl. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk kérdezték, hogy iszik-e még tápszert (anyatejes, sosem ivott tápszert). Itt be lehet vinni, cumisüveggel együtt. (13 hónaposan ment bölcsibe, 2 év alatti csoportba) Amíg nem tudott pohárból inni a lányom, addig üveget használt. Annyi volt a kérés, hogy egy bontatlan cumisüveget (kulacsot nem fogadtak, mert azt nehezebb tisztítani) vigyünk, ami bent is marad, és ők gondoskodnak a tisztításáról. Pár hét után hazaadták, addigra megtanult pohárból inni egyedül.
2023. júl. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%
Ez de durva, ahol az anyák korán beadják bölcsibe a gyereket, ott anyatejet is simán lehet bevinni...
2023. júl. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

#5 vagyok, az anyatejet nekünk nem engedték, arra hivatkozva, hogy nem tudják, mennyire friss, megfelelően volt-e tárolva.

Mondjuk részemről fel sem merült, hogy lefejt tejet vigyek be, mert nem is fogadja el a lányom.

Tápszert is csak bontatlan dobozzal szabad bevinni ( bár gondolom annak is van bontástól számított szavideje, nem tudom, elfogy-e addig)

2023. júl. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
71%

2-es vagyok. Az igaz, hogy mi speciális eset vagyunk, de a többi (normál fejlődésű) gyerek is beviheti nálunk, amit eszik/iszik.

Cumit, cumisüveget, tápszert, anyatejet, sőt akár kubut, kakaóscsigát is. Nálunk a bölcsiben és az oviban is így működik. Sőt, vannak allergiás gyerekek, akiknek az ebédet máshonnan rendelik.

Szóval nincs ebből probléma. Mindenki azt eszik/iszik, amit igényel.

2023. júl. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
56%
7, értem, én arra gondoltam, hogy egyes országokban a rendszer része, és simán megoldják, itthon meg csak kivételes esetekben.
2023. júl. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
84%
Ahová a lányom járt, ott lehetett.
2023. júl. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!