Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Akinek viszonylag korán (1...

Akinek viszonylag korán (1 éves kor után) ment a gyereke bölcsibe, hogy viselte? Sokat volt beteg?

Figyelt kérdés
Te hogy viselted? Nem volt bűntudatod miatta?
2023. aug. 7. 12:35
 1/4 anonim ***** válasza:

A nagylányom 13 hónaposan ment bölcsibe, szeptemberben kezdte, októberben lett először beteg egyszer, majd novemberben 2x1 hetet, utána decemberben ment 3 napot és legközelebb januárban, amikortól következő szeptemberig egyszer sem volt semmi baja, cserébe a második évben majdnem minden második héten otthon volt (amikortól amúgy is ment volna, 2 évesen). Szóval nem tudom megmondani :D Most kezdi szeptemberben az ovit, hát majd kiderül, hogy erősödött-e annyit az immunrendszere, hogy átvészeljük komolyabb itthon nyűglődések nélkül. Ha tippelnem kéne, akkor nem.

Ő simán beszokott, ugye mivel kicsi volt meg egyébként is nagyon anyás, ezért egy lassú, kíméletes beszoktatást terveztünk meg a gondozókkal az első napon, hogy kb óránként növeljük az ott töltött idejét és ha kell, 2 hétnél tovább is simán ott leszek mellette. Ehhez képest 3. nap már simán hazamehettem délelőttre, 4. nap ott is aludt, az 5. nap úgy vittem be, mint aki már évek óta oda járt. Így, hogy neki ennyire könnyen ment, így nekem sem okozott bűntudatot ott hagyni, bár nyilván szívesen töltöttem volna még pár évet vele otthon, ha megtehetem. De ha már így alakult, én örülök neki, hogy ennyire jól viselte.

Egy vagány, nyitott, barátkozós és rendkívül okos kislány, a bölcsi abszolút az előnyére vált. Most a kistesójával vagyok itthon, időközben elköltöztünk, így a kicsit sajnos csak várólistára tudtam felvetetni, de vele is az lenne a terv, hogy 1 éves kora környékén menjen bölcsibe (ami így januárban lenne, hát nyilván nem lesz akkor hely még sehol, ahol most szeptemberben nincs).

2023. aug. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 1 évese kezdte a kisfiam, de csak minden nap délig. Az elején összeszedett kb mindent, többet voltunk az első évben otthon mint a bölcsiben. De ezek nem súlyos betegségek voltak, 90%-ban orrfolyás. Második évtől már sokkal jobb volt a helyzet. Aztán most az utolsó évben szinte beteg sem volt.

Ő egyébként nagyon jól élte meg a dolgot, szereti a bölcsit. Én viszont eléggé megszenvedtem. Bűntudatom volt, rossz anyának tartottam magam amiért én nem akartam/nem bírtam "csak" otthon ülni. Idő kellett hozzá, hogy belássam, hogy végül is jó döntés volt.

2023. aug. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom 15 hónaposan kezdte a bölcsit, összesen kétszer volt beteg másfél év alatt (egy sima 3 napos láz meg egy covid). De nálunk nem hisztiztek, ha úgy vittük a gyereket ha csak kicsit folyt az orra, akkor konkrétan nem is járt volna.

A gyerek szerette, könnyen beszokott, igazából annyi volt a baja, hogy én nem maradtam ott. Bűntudatom volt, igen, de egyéni vállalkozó vagyok én nem maradhattam otthon évekre.

2023. aug. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

2 évesen kezdte a bölcsit, 1.5 évet járt.. talán 2x volt beteg.


Aztán jött az óvoda és szeptembertől márciusig minden hónapban elkapott valamit. Hányós-fosósat az elején, utána a tipikus felső légúti megbetegedéseket…

Ő ment most nyáron is többször, de március óta nem volt beteg.


Imádta a bölcsit is, ovit is szerette.

A gyerekekért rajong, de ő mindenkivel el van igazából, nagyon nyitott.

2023. aug. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!