Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Evésgondok a bölcsiben, mit...

Evésgondok a bölcsiben, mit csináljak, hogy segítsek?

Figyelt kérdés
Kisfiam októberben lesz 2 éves, most kezdte a bölcsit szeptemberben. A beszoktatás könnyű volt, jókedvűen megy. De..az evéssel gondjaink lettek. Igen az elején én rontottam el, hogy hagytam úgy enni itthon, hogy evés közben néha elszalad, aztán visszaül eszik, megint elszalad. Ezt korrigáltuk is, itthon már nem megy el az asztaltól addig, ameddig annyit nem evett, hogy jóllakjon. Nem erőszakkal, hanem szépen példát mutatva, meg ha elmegy, akkor a következő étkezésig nem kap mást enni. Viszont a bölcsiben nem változott semmit, sőt sírni kezd, amikor le kell ülnie enni. Nem etetik, nem erőltetik bele az ételt, csak az hogy le kell ülnie és nem állhat fel, mert elviszik az ételt akkor. Ma már sírva mondta, hogy "anya nem eszek bölcsibe". Szombaton vendégségben voltunk, ott is simán leült a többi gyerek mellé a kisasztalhoz enni, nem tudom mit csináljak. Amikor jó az idő, akkor az udvaron esznek, ott leült szépen.
2023. szept. 25. 10:53
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
Majd megszokja, es eszik ha ehes lesz. Az a baj, hogy a rossz nevelest a gyerek szivja meg, mint latszik, de nyugi, majd latja a tobbieket, hogy is kell enni kulturaltan, es ehes lesz, enni fog.
2023. szept. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a lekezelő stílusú hasztalan "tanácsot".
2023. szept. 25. 11:32
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
Nagyon sok gyerek csinálja ezt bölcsi, ovi kezdetén, "éhségsztrájkba" kezdenek, le se akarnak ülni az asztalhoz. Ne aggódj,ez idővel megoldódik, a bölcsiben tudják ezt kezelni. Nem szabad erőltetni,ne éreztesd vele,hogy te stresszelsz ezen.
2023. szept. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%
Ez a beszokási folyamat része. Fog enni a többiekkel leülve, ha éhes lesz.
2023. szept. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
61%
Irtam, hogy majd megszokja, ennyi, ehhez milyen tanacsot varsz ? Majd a gondozonk megoldjak, lattak mar eleg gyereket. Te otthonrol nem tudsz ezzel mit csinalni, a hisztidet meg csak atragasztod a gyerekre. Nem kell vele foglalkozni, ne emlitsd, ne ragaszd at ra a felesleges stresszt. Gyerek nem halt meg ehen bolcsodeben 2023 ban Europaban.
2023. szept. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%
Megszokja majd. Az én gyerekem elmaszkalhat otthon ebéd közben, mert úgysem szokta megenni, nem kell, hogy nézzen minket amíg eszünk. Óvodában ez máshogy van, az első honapokban volt, hogy felállt az asztaltól, utána már nem, látja a többi gyereket és megérti, hogy nem úgy van, ahogyan otthon.
2023. szept. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!