Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ha bölcsis gyerek mellett...

Ha bölcsis gyerek mellett elvesztem a munkám, akkor mennyi időt adnak, hogy találjak másikat?

Figyelt kérdés
Van hivatalos türelmi idő vagy egyből kitehetik?
2023. szept. 28. 11:25
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudom, hogy ez általános-e, vagy csak azokban a bölcsikben van így, ahová az én gyerekeim jártak/járnak, de nálunk úgy van, hogy ha egyszer felvették és beszokott, már nem teszik ki. Oké, igen, félévente kértek munkáltatóit, de pl mikor a kicsivel voltam várandós, akkor megbeszéltem az intézményvezetővel, hogy most emiatt nem fogják már kirakni a nagyot, fél évvel később úgyis ballagott és ment is óvodába. A kicsi már új bölcsibe jár, elköltöztünk időközben, és itt is látom, hogy vannak bent gyerekek, akiknek most nemrégiben született kistesója. Az meg azért elég egyértelmű, azt még titkolni sem nagyon lehet, ellentétben pl azzal, hogy a munkahelyed megszűnik, mert ezt pl senki sem tudja a bölcsiben, ha te el nem mondod.
2023. szept. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A sok betegség miatti hiányzást nem tolerálja tovább a munkáltatóm. Jelezni fogja a bölcsi felé, hogy megszűnt a munkaviszonyom. Kisvárosban lakunk, egy szem 10 férőhelyes bölcsi van, nagyon kell a hely. Magánbölcsi sincs itt sehol. Márciusban kezdi az ovit majd, addig jó lenne, ha maradna, már van 3 hely, ahová megyek próbamunkára.
2023. szept. 28. 11:42
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan nem fogják kitenni, ha megmondod, hogy munkát keresel és mondjuk pár héten belül találsz is. A munkáltató milyen jogon értesíti a bölcsődét, hogy felmondanak neked? Én erről megkérdeznék egy ügyvédet, hogy megteheti-e, de gyanítom nem.
2023. szept. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 babyboom567 ***** válasza:
75%
A munkáltatódnak mi köze a bölcsihez?
2023. szept. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon rosszindulatú, gonosz főnököm van. És teljesen tisztában van vele, hogy milyen itt a bölcsi. Úgy küldött el, hogy közölte hogy felhívja az intézményvezetőt.
2023. szept. 28. 13:06
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom erre nem tér ki a jogszabály, tehát az intézményvezető dönt. Talán ő nem akkora faxfej mint a főnököd. Nem is hallottam még ilyet.
2023. szept. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!