Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Szeretném ha valaki tapasztalt...

Szeretném ha valaki tapasztalt a témában segitene! Meddig ‘normális’ ez a kisfiamnál???

Figyelt kérdés

Áprilisban 17 hónaposan kezdte a bölcsit,persze nem kedvtelésből adtam be.

Akkor is nagyon nehezen vette az akadályt de még most is fél év után is.

Akkoriban sokat betegeskedett azt hittem ezért szokik vissza nehezen mivel otthon volt velem.

Viszont minden reggel gyötrelem,sír nagyon,és ez tényleg minden reggel így van.

A gondozónők néha azt mondják higgyem el ott minden rendben van vele,ez nekem szól.

Ma azt mondta hogy mostanában ott is sirdogàl.

Engem rettentesen megvisel ez lelkileg.

Negyedik gyermek a kisfiam ,a három lányom is ugyanebbe az intézménybe járt.

Aztán sokszor otthon sem könnyebb,hazamegyek a munkából addigra a férjem viszi haza mert ő korábban végez,és ott sem enged igazán semmit csinálnom,csak vele legyek.

Valaki tud mondani bármi jó tanácsot?

Reggelente egyébként csak ő sír,mikor megyünk tènyleg nem tudom mi lehet az oka.


2023. okt. 11. 07:48
 1/9 anonim ***** válasza:
71%

Szeparációs szorongás

Ilyen esetekre ez a válasz.

Egyépként kicsike még és lehet tényleg a kötődés..hiányzol neki.

Ismertem egy kisfiút szinte bese tudott szokni a bölcsibe mert mindig sírt az anyukája után és hazakellett vinni...az ovi időre megváltozott de az 2 év volt ugye...

2023. okt. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem 2 év,novemberben már 2 éves lesz.

Szeptemberben megkezdi az ovit.

Ezért is érdeklődőm itt,a gondozónőt kérdeztem,mert már nagyon magam alatt vagyok,azt mondta ki ne vegyem,óvodában is ez lenne amikor kezdené😔

2023. okt. 11. 07:58
 3/9 anonim ***** válasza:

Nálunk 3-4évesen kezdik az ovit.

Sajnos ezt csak az idő változtatja meg..

Ez a korszaka van ..

2023. okt. 11. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nálunk 3 évesen kőtelező,mást nem is tehetek,ami még egy év lenne.

Ez a korszaka van,de meddig?

Szóval ha jól értem ez nem fog elmúlni..

2023. okt. 11. 08:18
 5/9 anonim ***** válasza:
52%

Lehet hülyeség, de gondolom osztódik a figyelmed a gyerekek között esténként is, nem tudsz csak rá figyelni, hiszen ott vannak ők, a házimunka, stb.

Esetleg ezt viselheti nehezen, hiszen amikor a biztonságos közegben lehetne, akkor sem tud igazán rád csatlakozni.

Az én kislányomnak is voltak olyan napjai, amikor miután hazaért, konkrétan az ölembe feküdt és el sem mozdult onnan szinte egész este. Néha hozott valami mást, amivel babrált... Én úgy éreztem, hogy ilyenkor az a helyes, ha erre szánjuk az estét. Töltjük. Apuka vette ki a részét a háztartásból. És volt olyan nap is, amikor apára matricázott ilyen szinten.

Tudom, hogy nehéz, de próbáld meg egy pár napig, hogy egy kicsit több figyelmet fordítasz rá. Akár elmentek bölcsi után valahova kettesben, vagy csak otthon kapcsolódtok, töltögeted egy kicsit extrábban a szeretet tankját, hátha kitart másnapra is egy idő után.

2023. okt. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Lehet fura lesz amit most mondok de a figyelmem az totál csak rá fókuszál,annyira háttérbe szorult a többi gyerekem.

A legidősebb 20 èves nem èl már itthon,utána a 16 éves,a háta közepébe kiván,majd van a 12 éves aki szerintem többet igènyelne,de tényleg a fiam miatt szinte lehetetlen.

Ez nem mártir duma,de ez van tényleg.

Többször vettem ki szabit,együtt voltunk játszótér,séta egésznap együtt de semmi nem változott.

Valahogy azt érzem sose fog beszokni a bölcsibe.😞😞😞

2023. okt. 11. 09:30
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Nahát, egy 2 éves gyerek valamikor szeretne időt tölteni az anyjával? Nagyon meglepő. Egész nap idegenekkel van, otthon mást akarsz csinálni. Küzd a figyelmedert. Sajnos. Neked 4 gyereked van, neki egy anyja akitől az anyai odafigyelest, szeretetet meg kéne, hogy kapja.
2023. okt. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kedves 7-es!

Kérlek ne kezdj el bántani,mert ez az oldal anonim és lehetővè teszi.

Szenvedek így is eléggé.

Miből gondolod hogy nem kapja meg az anyai szeretetet meg az odafigyelést?

Ha nem kapná meg,egyértelmü lenne hogy nem kötödne ennyire hozzám hanem pillanatok alatt jól érezné magát egy idegen helyen is.

2023. okt. 11. 13:32
 9/9 anonim ***** válasza:
Enyém is rám van tapadva,de csak akkor hiányzom ha ott vagyok. Így simán apukára hagyom,nem lesz ettől lelki törése. A 12 éves viszont jobban sérül...
2023. okt. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!