Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Más bölcsis gyereke is 2...

Más bölcsis gyereke is 2 hetente beteg?

Figyelt kérdés

Kislányom szeptemberben kezdte a bölcsit. Azóta konkrétan 2 hetente elkapja az orrfolyást, köhögést. Mire végre kikezelem már jön is a következő. Tudom hogy ez ilyen. De a csoporttarsai kb soha nem hiányoznak. :( kap vitamint, eszik mindent még is állandóan taknyos. Mit tudok tenni?


Nem tudom 2 hetente ülni vele 2 heteket itthon.


Mi az a szint amivel még mehet bölcsibe?


2023. okt. 15. 11:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Amikor elkezdte, akkor beteges volt úgy kb fél évig. A mi bölcsinkbe még mehet, ha kicsit folyik az orra (átlátszó) és alkalmanként köhint egyet. Én most béres cseppet kezdtem el adni neki.
2023. okt. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
Igen, másoké is nagyrészt. Ki kell bekkelni ezt az időszakot sajnos.
2023. okt. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
30%
Előfordul. Az enyém szinte soha nem volt beteg.
2023. okt. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
Az enyém is 1 év alatt 3x 1 hetet volt itthon, abból 1 hét kéz-láb száj, 1 hét lázas influenza és 1 hét alibi...
2023. okt. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%
Sajnos a legtöbb gyerek átesik ezen az időszakon, amikor a lányom is oviba került (nem volt bölcsődés), rengeteget betegeskedett az elején, de azóta sokkal jobb a helyzet, már középső csoportos, kevesebbszer beteg. Biztos, hogy a többi gyerek is beteg, egymástól kapják el, csak sokan beviszik betegen is. Enyhe köhögéssel, kis orrfolyással nem szólnak, lehet vinni. Vitaminokat, béres cseppet lehet adni neki.
2023. okt. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%

Lekopogom, nekem egyik sem beteges. A nagy másfél év alatt két hetet hiányzott a bölcsiből összesen, a kicsi pedig most kezdte szeptember elején, egyszer sem hiányzott eddig. Vizes orrfolyásért nem szólnak, meg ha csak elvétve köhög egyet akkor sem.

Broncho vaxom kúrát tartottunk amúgy (én is), ezt esetleg orvostól kérdezd meg, mert csak receptre kapható.

2023. okt. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%
Kis orrfolyással, köhögéssel simán bevittem, különben szinte állandóan itthon lett volna. Ha 5 percenként folyt az orra, természetesen itthon maradt.
2023. okt. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Vizes takonnyal, nem durván hurutos, ugató stb köhögéssel nálunk is lehet vinni. Multhet csütörtök óta van itthon jelenleg, multheten nagyon odafigyelve kezeltük, de néha 1-1" köhög meg illetve gyöngyözik néha a nozija. Amúgy a hangulata jó, étvágya van stb. Tehát egyáltalán nem tűnik betegnek. Láztalan. Igaz végig az volt. Nem lazasodott be egyáltalán. Csak sokat köhögött és tele volt az orra nagyon.
2023. okt. 15. 14:17
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Tápszeres volt ugye?
2023. okt. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

9es. Köszönöm a hasznos kommentet. Egyébként meg mindig szoptatok.


Bár nem hiszem hogy a tápszernek koze lenne ehhez...barátnőm kisfia tápszeres első naptól és nem egy beteges fajta. Menj máshová hergelni a népet. Puszi.


A többieknek ment a zöld.

2023. okt. 15. 22:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!