Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Aki korán kezd dolgozni és...

Aki korán kezd dolgozni és elég sok órát van a bölcsiben a gyerek, az hogy rendezte ezt le magában?

Figyelt kérdés

Én sajnálom a kislányom, hogy mindig ő lesz az első, akit leadnak és az utolsó, akit felvesznek bölcsiből.. reggel 7-kor kell leadjam és csak 5-kor tudok érte menni. Vendeglatasban dolgozom, egyedülálló anya vagyok és nincs senki, aki tudna néha a gyerekért menni. Én nem tudom, hogy mások mit dolgoznak, hogy tudják megoldani, a gyerekeket, de a bölcsi vezető ma mondta, hogy fèl 4 fele már alig van ott gyerek. Ez azt jelenti, a kislanyom még 1,5 orat ott ul gyerek nélkül, mire tudok menni érte.


Másnàl is volt, hogy majdnem egesz nap ott volt a gyerek? Nem viselte meg?


2023. okt. 16. 14:48
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Úgy, hogy azt sajnálnám csak igazán, ha éhen halna/megfagyna.

Szóval megyek dolgozni.

2023. okt. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Ugyanez volt nálam is: szintén egyedülálló anya, szintén vendéglátás. Egyszerű; ha nem dolgozok, nem tudom eltartani a gyereket. Nem azért van ott egész nap, mert én otthon unatkozom, hanem azért, mert dolgozom, hogy még tudjuk élni.

A szabadnapjaimon kompenzáltam, olyankor nem ment, vagy rögtön ebéd után mentem érte, ha épp intézni valóm volt.

2023. okt. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Én reggel nálad kicsit korábban vittem, délután 4 körül mentem érte, az én fiam is gyakran volt utolsó. Nem is igazán értettem, mások hogy dolgoznak, mert nekem teljesen átlagos munkarendem volt.

Akkor még volt férjem is, de ő sem tudott volna korábban menni a gyerekért.

Gondolj arra, hogy ezzel biztosítod a gyerekednek is a megélhetését. Pont, hogy nagyon erős vagy, nem szégyenkezned kell, hanem büszkének lenned.

2023. okt. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%

A nagyobb lányommal voltam úgy anno hogy 7re, legkésőbb 7.15-re bent voltunk és 16.15-re tudtam érte menni.

Mikor délutános voltam akkor 8-ra vittem és a bölcsis nénivel ment hozzánk haza az utolsó gyerek után. Volt kulcsa, én 6-ig dolgoztam, fél 7 volt mire hazaértem. A kényszer sajnos nagy úr, nem tudtam másképp megoldani sajnos. Apuka egyik napról a másikra lelépett, szüleim régen meghaltak.

Sosem szóltak egy rossz szót sem miatta.

2023. okt. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%
Én nem egyedülálló anya vagyok és 8-tól 4-ig dolgozom, de egy csomószor 7:20-kor ott vagyok vele a bölcsiben (volt, hogy ő volt az első de általában 1-2 gyerek van már) és egyszerűen 4:20-kor mikor ott vagyok érte már van, hogy ő az utolsó. Nem értem, hogy a többi dolgozó szülő, hogyan tudja olyan korán felvenni a gyereket.
2023. okt. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudjuk megoldani, hogy nem esik teljesen egybe a két szülő munkaideje. Másoknak segít a nagyszülő, stb.
2023. okt. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Akik uzsonna után szinte egyből tudnak menni a gyerekért, azok szerintem részmunkaidőben dolgoznak, mint pl. én is. Vagy reggel a másik szülő/nagyszülő viszi be. Illetve a mi bölcsinkbe több olyan gyerek is jár, akinek otthon van a kistesóval az anyukája. Minden tiszteletem az egyedülálló szülőknek, nem lehet könnyű így!
2023. okt. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!