Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Jövedelem adat a bölcsihez?

Jövedelem adat a bölcsihez?

Figyelt kérdés

Miért kell bölcsi jelentkezésnél jövedelem adatot megadni? Nekem ez érzésre úgy jön le, hogy egy magasabb jövedelemmel rendelkező család gyermeke az életben nem fog bekerülni az önkormányzati bölcsibe.

Egy csomó hátrányos helyzetre vonatkozó kérdés van, illetve lehetne megadni egy sávot, hogy az egy főre jutó jövedelem ez alá esik-e, ha az előnyben részesítés a cél, de kinek mi köze van ahhoz, hogy nekünk tételesen miből mekkora jövedelmünk van? Miért érdekli ez a bölcsit?


2023. okt. 16. 16:46
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

Szociális alapon a előbbre kerül az a gyerek, amelyik szülei kevesebbet keresnek. Egyébként logikus is.


Mi ezért meg sem próbáltuk a bolcsit, túl "jól" kerestünk egygyermekes családként.

2023. okt. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért kérnek jövedelem adatot, hogy az egy főre eső összeg eléri-e az x forintot, mert ha igen, akkor kell fizetni az étkezést és a gondozási díjat, ha nem éri el, akkor csak a gondozási díjat kell fizetni.
2023. okt. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell mindenbe kirekesztést belelátni. A gondozási díjat az egy főre eső havi jövedelem alapján állapítják meg. Nálunk 70 ezer alatt 0 Ft, 100 ezerig 210Ft/nap, 130 ezerig 350 Ft/nap, 150 ezerig 550 Ft/nap, 200 ezerig 700 Ft/nap, 250 ezerig 1000 Ft/nap, efölött 1300 Ft/nap, jövedelemigazolás nélkül 2000 Ft/nap. Ezért kérik, nem másért.
2023. okt. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nálunk egységesen 1200 ft/nap, így ebben sem látok különbséget.

De ha csak erről lenne szó, akkor sem igazán értem miért kell forintra pontosan megadni miből mennyi jövedelme van egy családnak.

2023. okt. 16. 18:56
 5/7 anonim ***** válasza:
31%
Ezesetben én sem értem, és engem is zavarna. Kérdezd meg, és majd meséld el, mit válaszoltak.
2023. okt. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ahhoz kellett, hogy megállapíthassák a bölcsődei hozzájárulás mértékét, X jövedelem/fő alatt szinte alig kellett fizetni érte, mi meg jól kereső szülőkként fizettük a teljes összeget (ami amúgy kajával és gondozási díjjal együtt is valami 40.000 körüli összeg volt/hó, szóval azért nem kell valami borzalomra gondolni). A jövedelmi adatoknak nem lenne szabad a bölcsődei felvételt befolyásolni, én úgy tudom, hogy aki dolgozik, annak jogosult a gyereke állami bölcsibe kerülni, függetlenül attól, hogy minimálbért keres vagy annak a sokszorosát.
2023. okt. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hatos, kivéve ha olyan szinten túl van telitve az illetékes bölcsőde, hogy kétéves a várólista. Nálunk számít a jövedelem és a gyerekszàm is. Meg a protekció.
2023. okt. 17. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!