Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Akkor kell beszoktatni a...

Akkor kell beszoktatni a gyereket a bölcsibe, amikor már munkába állok?

Figyelt kérdés

A bölcsiben le kell adni egy papírt a tervezett munkába állás dátumával. Várólista van.

Előbb is felvehetik a kisfiamat, ha lesz hely, és elkezdődhet a 2 hét beszoktatás még mielőtt dolgoznék, vagy lehet, hogy csak akkor veszik fel, ha már dolgozom, és úgy kell beszoktatnom? Új munkahelyem lesz, 3 hónap próbaidővel, így gondolom el sem tudok jönni 2 hétre a beszoktatás idejére.

Hogy van ez?


2023. okt. 18. 21:22
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Előtte.
2023. okt. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi!
2023. okt. 18. 21:26
 3/11 anonim ***** válasza:
31%

Előtte, egy szándék nyilatkozat kell, hogy mikor kezdesz.

Jó ha legalább 1-2 hónappal előtte tudod szoktatni, mert kb a 2.-3. héten beteg lesz.

2023. okt. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
11%

Én úgy csináltam, hogy a szabadságom alatt szoktattam be. Visszamentem dolgozni, június közepén, volt kb 70 nap szabim és amíg szabin voltam addig beszoktattam a lányomat.


Azért annyi időzítés kellett hogy úgy mentem vissza hogy pont legyen hely (nálunk évente kétszer van felvételi, jelentkezesi idoszak a bölcsibe, egyszer nyár elején- szeptemberi kezdéssel és még egyszer márciusban, május júniusi kezdéssel..) nos, én a márciusi jelentkezési időszakot céloztam meg, mert akkor volt a lányom 1 és fél éves és úgy jelöltem meg, hogy júniusi tényleges kezdéssel.


Nekem azért javasolták ezt az időpontot, mert júniusban sok hely fel szokott szabadulni mert akik mennek oviba és van nagyobb, iskolás tesójuk azokat már nyár elején ki szokták venni a szülők és az ő helyüket feltöltik nyár elején.


Érdeklődj utána a kiszemelt bölcsibe hogy várhatóan lesz -e ilyen felszabaduló hely... Esetleg, és akkor a szabid alatt be tudod szoktatni te is a gyereket.

2023. okt. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
21%
Hja bocs most nézem nincs szabid 😂 akkor beszoptad, mert úgyis beteg lesz nonstop. Igaz.. kb a második harmadik héten már az enyém is kidőlt. Na mindegy..
2023. okt. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%

Off: Miért lenne beteg nonstop? Az enyém augusztus végén kezdett a bölcsiben, egyszer sem hiányzott még. A nagyobb gyerekem sem volt beteg, összesen 2 hét volt, amit betegség miatt hiányzott.


Kérdező, 2-3 héttel munkába állás előtt kell beszoktatni.

2023. okt. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%
Te vagy a kivétel akkor. Sztem az általánosabb hogy amikor közösségbe kerül akkor gyakrabban esik át számára még ismeretlen betegségeken, mint nem.
2023. okt. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
6os, akkor te mázlista vagy. Enyém 3 napot bírt
2023. okt. 19. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

2 gyerekem van, mind a 2 szeptember elején kezdett. Fiam uj oviban középsőt, lányom a bölcsit. Még egyik sem volt beteg.


Mi szeptember 1el kezdtük a beszoktatást. 1hét volt. Az utána következő héten még otthon álltam startra készen, utana viszont mentem dolgozni.


Nekem sem volt szabim. A régi cégnél még megvolt a munkaviszonyom, így a bölcsibe bejutás megoldott volt. Viszont mikor megtudtuk mikor kezdünk, akkor kerestem új munkahelyet. Ahol elmondtam, szeptember 3.hetében tudok kezdeni. Így is lett.

2023. okt. 19. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
71%
3 vagyok kisgyermek nevelő, az nagyon ritka aki nem beteg. A fiam sem egy beteges, de amikor kezdtük a bölcsit haza hozott egy olyan csoda takonykort hogy nekem is arc üreg, homloküreg gyulladást csinált pedig 19 évet voltam abba a bölcsiben úgy hogy kb sosem voltam beteg,még nekem is vissza kellett szoknom vele.
2023. okt. 19. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!