Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ezt csak èn reagàlom vagy...

Ezt csak èn reagàlom vagy aggòdom tùl?

Figyelt kérdés

Pár napja kezdtük a beszoktatast és feltűnt nekem, hogy nemigazan figyelnek arra, hogy a gyerekek rendesen fel legyenek öltözve.. majdnem mindegyik taknyos, a gondozók is megfazva dolgoznak, arról nem is beszélve, hogy a 13 fokban kabát nélkül ülnek kint az udvaron, amíg játszanak a gyerekek. Azzal még nem lenne bajom, ha azt mondja neki így jó és nem fázik, de közben vacog mindegyik, mégsem venne fel semmit, aztán betegen dolgozik. A gyerekek közül is láttam, hogy 2-3 gyereken nincs sapka, közben taknyos mindegyik. Persze ha a szülő nem adott be sapkát, megertem, de akkor is ott van a kapucni minimum, de azt sem teszik fel. Ami nálam kiverte a biztositekot, hogy a gyerekeket kint altatjak az udvaron, mert hogy jót alszanak a friss levegőn. Ezzel még nem lenne bajom nekem sem, csakhogy ezt teszik úgy, hogy egyikre sem adnak sapkát, szándékosan...mert hogy leizzadnak alvás kozben, ha van rajtuk sapka, ezért inkább 2-2,5 órát fekszenek és alszanak csupasz fejjel. Csak én érzem ezt meggondolatlannak?


Én sem viszem a kislányom sehova sapka nélkül már ebben az időben, ennyi erővel én is elmehetnek 2,5 óra sétára vele így csupasz fejjel, de kB őrultsegnek hangzik. Egyszerűen nem tudom felfogni, hogy elmeletileg kisgyermeknevelőknek ilyet miért kell elmagyarazni.


A másik, hogy folyamatosan megy a szelloztetes a csoportban. Eközben amíg én kint vártam az öltözőben, a nagy szelloztetes közepette levettek még a pulcsit is a kislanyomrol, mert hogy biztos melege van. Mire visszahivtak, addigra jeghideg volt már a keze.


Voltunk kemény 2 napot beszoktatason és ma már betegen és lázasan ülünk itthon...


Én nem tudom, hogy lehetne ezt szépen jelezni a gondozoknak, mert úgy érzem, kB alap dolgokat kéne elkezdeni magyarázni, hogy ilyet nem csinalunk...


2023. okt. 19. 16:13
1 2
 1/12 Tűztévesztő Színszerész válasza:
86%
Oroszországban laktok?
2023. okt. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%

Ugye tudod, hogy a megfázást vírus okozza, nem pedig a hideg?!


Költői kérdés, láthatóan nem...

2023. okt. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
Ne viccelj már, még nincs is hideg.
2023. okt. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%
Egyrészt nincs hideg. Másrészt a hidegtől nem lesz beteg. Harmadrészt épp a vírusok miatt vannak sokat levegőn és szellőztetnek, a te gyereked immunrendszere érdekében. 🤦🏼‍♀️
2023. okt. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
96%

De kár, hogy már nagyok a gyerekek, inkább ide vinném őket.

Nálunk túlöltöztetés, túlféltés volt, nuku szellőztetés (na ez kedvez csak a betegségeknek), egy csepp eső esetén már nem mentek ki. Amikor két hétig hó volt (és csak addig), azon a héten egyszer mentek ki, pedig nem volt mínusz napközben, csak 0.

Kinti altatás? Ilyenről csak álmodhattunk.

Egyébként 13 fok, ha szél nincs, nem feltétlenül ok sapkára.

2023. okt. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 babyboom567 ***** válasza:
34%
üdv a klubban!
2023. okt. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%
Vicces,mert Facebookon a csoportban meg épp ellenkező válaszokat kaptál,mint itt.
2023. okt. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%

Azamomra valahogy hihetetlen, hogy a gondozók kinn vacognak, de nem öltöznek fel. Nem mazohisták szerintem, hogy élvezzék ha fáj.


Sapkát én sem adtam még 1x sem a gyerekre, sőt kabátot sem.


Aról nem is beszélve, hogy valóban nem a hideg okozza a megfázást, influenzát. A lázat meg főleg nem

2023. okt. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
28%
nálatok hány fok van reggel, hogy nem adtok rá kabátot? nálunk tegnap reggel 0fok volt fél8kor, és nem oroszországban lakunk, hanem baranyában...
2023. okt. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nekem volt hasonló jellegű észrevételem, akkor jeleztem a gondozónak, hogy az én gyerekemnél szeretném ha feladnák a sapkát pl. és onnantól oda is figyeltek rá. Vagy a keze fázós volt tavasszal még, ezért bent hagytam a kesztyűt és ráadták ha kérte. Az, hogy ők orrfolyósan is dolgoznak az meg nagy szó inkább, valószínűleg a gyerekektől kapták el a vírust és még így is kitartanak. Kemény lehet ennyi vírus között, amit a gyerekek összeszednek/terjesztenek. Amúgy meg más kérdés, hogy a lógó taknyú gyerek mit keres a bölcsiben, miért nem otthon gyógyul..
2023. okt. 20. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!