Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mi lehet ennek az oka? Mi...

Mi lehet ennek az oka? Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

A férjemmel örökbefogadtuk a kislányunkat(másfél éves), születése után hozzánk került és most szoktatjuk a bölcsibe.

Jól érzi ott magát és egyből "beilleszkedett",nem sír,viszont amikor érte megyek,még csak el sem mosolyodik.

Nem érzem,hogy kötődne hozzám,egyedül a férjemhez ragaszkodik talán valamennyire.

Amikor legutóbb érte mentem,rámnézett,semmi reakció,majd elment és egy plüss macival kezdett játszani,ölelgetni azt.

Olyan,mintha bárki más is annyit jelentene neki,mint én.

Úgy érzem,nagyon sokat beletettem a mi kapcsolatunkba,rengeteget voltam vele és mégsem érez semmit,amikor meglát.

Nagyon el vagyok keseredve.


Esetleg valaki tapasztalt hasonlót?



jan. 29. 17:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy ez azért van, mert nem vér szerinti gyerek. Az ilyen kicsiknek vannak fura dolgaik, nem kell belőle komolyabb következtetéseket levonni. Lányom nem volt bölcsis, de ha nagyszülőkre hagytam pár órát amikor visszajöttem nem foglalkozott velem, én úgy gondoltam meg volt sertodve.
jan. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A fiam az oviba úgy ment be, hogy vissza se köszönt, mikor mentem érte, minden baja volt.

Szerintem ez jó jel, jól érzi ott magát.

jan. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
97%
Az én lányom, amikor megyek érte, néha közli a bölcsiben, hogy ő nem jön haza és menjek onnan 😆 vagy sírva fakad, mert nem engem várt.
jan. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3 gyerekem van.

A nagyobbik lányom volt ugyanilyen! Nem is érdekelte, hogy jöttem érte, sőt sokszor sírt, hogy nem akar hazajönni. A játszótéren is simán elment vadidegennel is, úgy kellett utána rohannom. Pedig ugyanazt a szeretetet megkapta mint a fiam.

Ő most 2 és fél éves és örömmel megy bölcsibe de fut, rohan az ölembe mikor megyek érte úgy örül. Szerintem ez alaptermészet kérdése, nem ti vagytok a hibásak ebben :) Szerintem még 1 év és nagyon fog örülni neked 😊

jan. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Két gyerekem van, a nagy már 7 éves. Máig önálló, egy pici jel elég neki, hogy a közelben vagyok és elvan a dolgaival, nem annyira igényli, hogy foglalkozzak vele. A kisebb rendesen megsértődik, amikor megyek érte az oviba, mert ő maradni akar a gyerekek közt.

Ettől még szeretnek, de a saját szeretetnyelvükkel kommunikálják. Én örülnék öleléseknek, de nem ezt igénylik, ez van.

jan. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!