Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » A bölcsődei támogatás (40...

A bölcsődei támogatás (40 ezer ft havonta) fordítható az étkezés finanszírozására is?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy önkormányzati bölcsinél is igénybe lehet venni.

Nálunk csak a gyerek étkezését kell fizetni - Erre igényelhető ez a 40ezer forintos támogatás?


febr. 22. 19:30
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Mióta lehet állami bölcsiben is igényelni? Tavaly még nem lehetett az fix
febr. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Tudomásom szerint áprilisban indul majd a pályázat, így még senki nem tudja a pontos feltételeit
febr. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom ha lehet majd erre is, akkor addig az összeghatárig ami az étkezést fedezi. A 40-et nemhinném, hogy odaadják, ha mondjuk csak felébe kerül.

De ez csak az én gondolatmenetem.

febr. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 babyboom567 ***** válasza:
Egészen biztosan nem lehet állami bölcsiben használni,de ha te neked van aktuális,hivatalos infód/linked, azt szívesen elolvassuk.
febr. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 babyboom567 ***** válasza:
100%

Sosem lehetett igénybe venni állami bölcsiben.


"A Magyar Államkincstárnál a kisgyermeket nevelő szülők munkába történő visszatérésének támogatására továbbra is igényelhető a vissza nem térítendő, legfeljebb havi 40 ezer forintos bölcsődei támogatás. A projekt célja a kisgyermekesek foglalkoztatásának elősegítése, valamint a munka és a magánélet összehangolásának megkönnyítése. A támogatás a 3 év alatti gyermekek NEM önkormányzati fenntartású bölcsődében (pl. családi bölcsődében, munkahelyi bölcsődében, bölcsődében, mini bölcsődében) való elhelyezésének, valamint a napközbeni gyermekfelügyelet személyi térítési díjára vehető igénybe."

febr. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok. babyboom567 még nem jöttek ki a részletek, de olvastam, hogy a "terv" hogy az államira is adnak támogatast meghatározott régiókra, magasabb lesz a kedvezmény stb. Gondolom ezt hallhatta a kérdező. Mivel ez még csak terv én azért mondtam várni kell még, mert tudjuk sokszor mondják ez meg az lesz aztán végül baromira nem úgy van ahogy begarangozzák.
febr. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Eleve a 40 ezres támogatás tavaly megszűnt, jelenleg nem lehet igénybe venni. Majd idén is lesz hasonló, de arra pályázni kell.
febr. 23. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen, ezt a tervezetet olvastam, hogy felemelik 40-ről 50ezerre az összeghatárt, illetve, hogy igénybe lehet majd venni állami bölcsiben is (meghatározott feltételek mellett).

Természetesen én is arra gondoltam, hogy ha bejön, akkor csak az étkezést fizetni belőle, ami kb 20 ezer

febr. 23. 09:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!