Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsi:munkahely kell hozzá,...

Bölcsi:munkahely kell hozzá, a mh-hez pedig bölcsi. Megoldás?

Figyelt kérdés
Határozott idejű szerződéssel voltam kismama,amit (természetesen) nem hosszabbítottak meg.Így most a gyes küszöbén bementem a bölcsibe,hogy mielőbb feliratkozzunk,erre közölték,hogy ápr-ban érdeklődjek újra,mert szigorítások lesznek,és akkor tud bővebb infót adni.De ami várható,hogy munkáltatói igazolás nélkül nem lehet bölcsibe felvenni a gyerkőcöt.Oké,de úgy meg hogy keressek munkát,hogy itthon van a kisfiam.Vele menjek interjúzni?Meg aztán melyik munkahely vesz fel így,beszoktatás előtt?Van még valaki ilyen helyzetben?Hogy oldod meg?(nagyszülők nincsenek,és a párom vendéglátásban dolg.,szóval egyedül kell megoldanom)

2012. febr. 24. 14:02
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Terhességi táppénz alatt szünt meg a munkahelyem...nyáron lesz 2 éves a lányom és el kellene helyezkednem mert a gyes nem elég semmire....de a bölcsibeíratás mostanság lesz,ahhoz meg munkáltatói igazolás kellene,de honnan szedjek,ha most akarok munkát keresni?De ha nem iratom bölcsibe,hogy keressek munkát? És mi van ha találok munkát,de nem veszik fel már a bölcsibe???Ördigi kör és éhhalál...
2012. febr. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%

Ez egy ördögi kör :)

Hasonló cipőben járok, csak nekem GYED alatt megszűnt a munkahelyem. Szeptembertől menne kisfiam bölcsibe, de júniusban kiderül, felvették-e. Na már most, nyárra nekem munkáltatói igazolás kell, hogy legyen. Csak éppen, hogy keressek munkát, ha azt sem tudom, felvették-e a gyereket?


Én azt találtam ki hogy május környékén kezdtek munkát keresni, aztán ha behívnak, megmondom, hogy bocsesz e nem tudok kezdeni szeptember előtt.....hát durva menet lesz, abban reménykedem, találok olyan helyet, ahol ősztől kell munkaerő, de már nyáron is megkapom a szerződést. (Anyu ezzel foglalkozik, van ilyen, hogy ha a szerződés megvan akkor megkapod a munkáltatói igazolást akkor is, ha csak később kezdesz)


Hát ez a bölcsis és kisgyerekkel való munkába állás egy rohadt kegyetlen dolog, nem csodálom hogy egyre több nő marad inkább otthon és szüli sorra a másodikat, harmadikat, hogy addig se kelljen ilyesmin agyalni :(

2012. febr. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 krisztivan ***** válasza:
Nekem azt mondta a bölcsivezető hogy 1-2 hónapot tud várni a munkáltatóira.Ebben a cipőben vagyok én is mint ti.Próbáld megbeszélni te is ezt vele.Hátha:-))
2012. febr. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én úgy jártam interjúkra, hogy anyukám vigyázott a gyerekre (nem volt sok, mert alkalmanként kb 2-3 óra, ezt egy babysitterrel is meg lehet oldani). Munkakezdés előtt 2 héttel lemondtam a gyedet és elkezdtük a beszoktatást, majd elkezdtem dolgozni.

A beiratkozásnál az volt a szerencsém, hogy az előző munkáltatóm kiadott egy szándéknyilatkozatot, hogy majd visszavesz (persze nem), és így felvették a bölcsibe a gyereket. Általában a szándéknyilatkozat is elég, akkor kell beadni az igazi munkáltatóit mikor elkezd a gyerek járni.

Nem tudtok esetleg egy ilyet szerezni valakitől? Akkor már csak az interjúk alatti gyerekelhelyezést kell megoldani...

2012. febr. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nálunk az a durva,hogy egy 65000es város,és 3!!!bölcsi van.Azt mondta a b.vezető,hogy a sor elején vannak akik egyedül nevelik a gyereket,vagy akit visszavárnak m.helyre.Persze megértem én ezt is,de aki így jár,mint én(és még sokan),azoknak mi marad megoldásnak??????Jellemzően már az nehézség,hogy állandó délelőttös munkahelyre legyen betölthető állás,és akkor jön a többi,amiket leírtam......Botrány ez az ország!Csak hogy segítik az anyák munkába történő visszaállását?Mert azt lehet hallani,hogy segítik..
2012. febr. 24. 15:00
 6/10 anonim ***** válasza:
67%
Látom nem csak én agyalok ezen,Múltkor tényleg ezen gondolkoztam el.Adjam be szegény gyereket a bölcsibe,pedig ha valaki 3 éves koráig otthon van vele az nem sok idő.Kell ugye a munka,mert nincs pénz.Nincs állami bölcsi, szegény gyerek meg sem születik,de már várólistára kell iratnod,hogy jobb esetben 2 éves korába bekerüljön.Ami persze ugye még nem garantálja,hogy lesz is helye.Na meg az,hogy lesz-e munkád.Hogy menj interjúkra,ha a gyereked nem tudod kire hagyni.Bébiszitterre meg az emberek nagy részének nincs pénze.Még ha nehezen össze is spórolja.Talál egy munkahelyet,ahol esetleg megfelel,mert ugye majdnem mindenhol evvel a szlogennel jönnek: "A gyerek sokat lesz beteg, ki lesz otthon vele?"Ha ugye esetleg ez a csont már le van rágva és mégis felvesznek.Honnan tudod,hogy a gyerekedet felveszik bölcsibe?Nehezen összejön egy munka,aztán keresztbe húz a bölcsöde?Szégyen ez az ország én azt mondom.A sok "bérenkívűli" juttatás kellene megvonni a "kedves" politikusoktól.Több bölcsödét tudnának építeni, legalább munkalehetőség is lenne, és az anyukák nem abba őszülnének bele,hogy hova rakják a gyereküket.Nem?Bocsi az off-ért,de most még fel is idegesítettem magam.E.
2012. febr. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia!Igaz én ebben a helyzetben vagyok.De ahova vinnénk a kicsit oviba ott lehet már 2.5éves kortól vinni.Csak szobatisztának kell lennie. Igy a bölcsi lehet h kimarad..
2012. febr. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ezt a választ írta egy netes munkavállalási tanácsadó erre a kérdésre:


"Azt javaslom, amit mindenki más csinál ilyen esetekben és én is a kismamáktól tudom, sajnos ügyeskedni kell ... Az evolúció erre tanította meg az embert, a raffináltabb él túl! Márpedig most erre a készségre lesz szükség!!!

A munkáltatónak azt kell mondani, hogy van bölcsi, hisz ez igaz is, a bölcsinek meg azt gondolom meg kell érteni, hogy ez egy 22-s csapdája, vágják át a gordiuszi csomót, azért vannak, hogy az ilyen helyzetet együtt megoldáják, igyekezzenek teremtően viselekdni!


Csak határozottan és koncentrálján a pozitív dolgokra, mármint arra, hogy össze fog jönni a bölcsi és a munkahely is!!


Én drukkolok! "

2012. febr. 25. 07:39
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nesze semmi fogd meg jól :) Oké, van benne igazság, de nem olyasmi, amit nem tudtunk volna :) De ez is csak azt igazolja, hogy erre a kérdésre, problémára nincs válasz..
2012. febr. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is ugyanebben a dilemmában vagyok.Próbáljatok meg ismerőst keresni aki vállalkozik,ő tud adni munkáltatói igazolást.
2012. febr. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!