Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mennyi idő után szoktad meg...

Disi kérdése:

Mennyi idő után szoktad meg hogy nincs veled a gyerkőc miután eljezdtétek a bölcsit?

Figyelt kérdés
Kislányom 2 éves, egy hét múlva kezdjük a beszoktatást. Eddig rettentő magabiztos voltam, mert mindig irígykedve nézi az ovis csoportokat az utcán, imádja a gyerektársaságot. Viszont nagyon anyás, és most hogy már csak ennyi idő van hátra egyre jobban elérzékenyülök és félek az elválástól. Tudom, hogy neki nagyon jó lesz, tudom hogy előtte nem szabad mutatnom, de most nagyon fáj, hogy rá kell bíznom másra. Egyenlőre csak 4 órában megyek vissza, de úgy néz ki nem fogom tudni hazahozni altatni, ráadásul ez csak átmeneti, lehet nem is baj ha kezdettől ezt szokja meg. Nektek mennyi idő kellett míg nem sírással töltött el a tudat, hogy a gyerkőc nincs melletted?
2013. júl. 8. 13:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Én nem sírtam hogy elkell válnom töle tudtam hogy jó helyen van ,viszont sietem mindig érte .
2013. júl. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Eddig én is tartottam magam, mondogattam mindenkinek hogy hú de jó lesz és hogy rám fér egy kis felnőtt társaság és ez mind igaz is. De ez megint egy újabb lépcsőfok és azt hittem könnyebben veszem majd. De majd látjuk mi lesz hétfőtől :)
2013. júl. 10. 22:27
 3/4 anonim ***** válasza:

Én a beszoktatás első hetében sírtam sokat - persze nem a gyerek előtt :), neki nagy lelkesedéssel szóltam mindig a bölcsiről.

Egyébként könnyen beszokott, talán csak egyszer hiányolt (az első ottalvás utáni ébredéskor), és azóta is szereti a bölcsit. A 3. héten lett nyűgösebb, amikor már elmúlt az újdonság varázsa és rájött, hogy ez most már mindig így lesz és reggel időben kell elindulnunk. Na én meg kb. addigra jöttem rá, hogy milyen kényelmes, hogy egyszerre csak egy dologra - munka vagy gyerek - kell koncentrálnom. Bár napközben még sokáig el-el fogott a nosztalgia meg a "vajon most mit csinálhat", de onnantól inkább már csak mosolygósan.

Most is hasonlót élek át, mert először lett leadva több napra a vidéki nagyihoz és már nagyon hiányzik.

2013. júl. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi neked is. Jó hogy nem csak én vagyok ilyen érzelgős :). Az én kicsim is várja már, de még csak néhányszor játszani ugrottunk csak be, nem tudja hogy ott is fogom hagyni. De bízom benne hogy ügyesek leszünk mindketten.
2013. júl. 11. 23:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!