Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mennyire tartjátok fontosnak...

Mennyire tartjátok fontosnak a bölcsi kezdést? Vagy vártok inkább ti is az oviig?

Figyelt kérdés

nem hiszem hogy megérné bölcsibe adni a picimet, olyan helyen lakunk ahol nem sok munka lehetöség van, nem gáz a falu, csak kevés a lehetőség. na most: kapok kb 60e ft gyedet és ugye a családi potlék, ha most elmennék dolgozni nem hiszem hogy annyival többet kapnék, hogy megérje hogy"idegenekre" bizzam a kicsit és még aggodhatok is hogy hogy hogyan tudok eljönni az ujdonsült munkahelyemröl ha beteg vagy ha gáz van ne adj isten. a mostani munkahelyemtöl (ahonnan eljöttem) messze költöztünk ugyhogy oda nem tudnék vissza menni.


Ti is vagytok igy ezzel és megvárjátok a "kötelező" ovit?


tanácsok e téren?


köszi



2013. aug. 21. 09:11
1 2
 1/14 anyács ***** válasza:
100%

Novemberben lesz 2 éves a lányom, szeptemberben kezdjük a bölcsit.

Találtam egy olyan munkalehetőséget, amire nem mondhattam nemet, így is alig bírtam már itthon ülni,a gyereknek is unalmas volt már a napi program. Előre félek, hogy mi lenne télen...

Ezért gondolkodás nélkül irattam be a bölcsibe lesz ami lesz alapon. Nálam ugye fontos kritérium a pénz is, többet meg tudok keresni, mint a gyedem.

Ahonnan eljöttem szülni, ott nem tudtak fogadni, és gyerek mellett nem megfelelő a munkarend sem.

2013. aug. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
én most iratom be,mert 6 hónappal hamarabb kell,mint ahogy kezd,áprilisban lesz 2 éves,addig még meg is gondolhatom magam...de!lejár a GYED, a GYES meg édes kevés,én sem tudok visszamenni az előző munkahelyemre,de majd csak találok vmit,meg hidd el a gyerekek is jobban érzik már magukat közösségben 2 éves koruk körül,nem hamarabb!Nyugaton szinte sehol sem maradnak otthon 3 évig..
2013. aug. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem!

Ha nagyon-nagyon muszáj lenne, itthon tudnék maradni, de mivel már jó sok próba napon voltunk a bölcsiben, és láttam,hogy milyen jól érzi magát a fiam, így nem!

Szerencsére anyu barátnője a bölcsiigazgató és már többször megengedte,hogy bemenjünk a fiammal. Volt,hogy két órán keresztül oda sem jött hozzám! Ez csak az én parám volt, hogy jaj mi lesz vele nélkülem! A bölcsisnénik szerint is a legtöbbször a szülő lihegi túl, a gyerek simán venné az akadályokat. Csak ha érzi,hogy anyukának ez mennyire nem jó, akkor átveszi. Nekem mákom volt, mert igazából tét nélkül tudtam vinni. Ha akarunk, akkor eljövünk, ha nem,akkor maradhatunk. De tényleg nagyon szerette. Már evett is a gyerekekkel.

Nekem pedig megmondom őszintén, hiányzik a munka, meg egy kis felnőtt társaság.

Azon megy most még a téma, hogy 4 vagy 8 órába menjek vissza dolgozni.

2013. aug. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
köszi anyuk, jöhetnek m ég válaszok, köszi elöre is azokat(ohh amugy most mult 1 éves most lesz 13 honapos, akkor még ne parázzak? vagy már most be kéne adnom?)
2013. aug. 22. 12:50
 5/14 anonim ***** válasza:
várj még 1 évet,szerintem ,kislányom másfél évesen ment bölcsibe ,mert kellet a pénz .
2013. aug. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
ugy érzem nehéz lesz melot találni itt a közelben a mászkálás plusz pénz igy kb 150 ezret kellene majd keresnem hogy jo legyen :S az ovi 3 évestöl van ugye? és a gyedet meddig kapom? utána csak a gyes? ami 25000 kb? + a családi?
2013. aug. 22. 13:40
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

ha én úgy látnám ahogy Te, hogy kevés az esély a jó melóra, fizura, biztosan nem adnám azért bölcsibe, hogy legyen társasága, és összeszedje a betegségeket. más kérdés, ha nem a pénz miatt dolgoznál, hanem a felnőtt társaság miatt. bár ebben az esetben is tudnád máshogy pótolni szerintem. (klubok, játszóház,stb..)

de ha kell a pénz és mondjuk a havi plusz 20 ezer is számít, akkor mennék.

2013. aug. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

a GYED a gyerek 2 éves koráig jár, utána pedig GYES, az durván 30 ezer.

azért cirka 45 ezer már húzós. (GYES+családi)

2013. aug. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

de amúgy nem értem, már most miért parázol, ha ennyire nincs lehetőség?

szerintem várj a gyerek 2 éves koráig, utána nézz melót és meglátod. ha nem jó a fizu, v. nem vesznek fel, akkor egyértelmű. :)

2013. aug. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én is dilemmában vagyok. Én vidéken dolgoztam a fiam születése előtt, kb 40 perc autóval. Az ideális az lenne, ha a munkahelyemhez közeli bölcsiben lenne. De hivatalosan a munkám 6kor kezdődik, talán mehetnék 7-re, fél 8-ra, mivel a férjem is ott dolgozik ahol én, ugyanannál a cégnél, talán toleránsak lennének és mehetnék 6 órában is. Felújítunk a közelben egy házat, ha kész lesz, nem lesz gond, de ha nem, akkor fogalmam sincs hogyan oldjam meg. A munkahelyem nagyon jó és szeretem is. Ha bejelentkeznék a házba korábban, az azért nem jó, mert a lakcím szerint fizetik a bejárásom......ha itt maradunk, akkor az itteni bölcsibe kellene beíratnom, de azt nem akarom. Marad a családi napközi szerintem, de az alsó hangon is havi 35/40 ezer. Szóval nem egyszerű a döntés, hogy maradjak-e még egy évet.....viszont akkor abból a pénzből a házzal sem haladunk.
2013. aug. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!