Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Szobatisztaság alakulása...

Szobatisztaság alakulása mellett hogy fog működni a beszoktatás?

Figyelt kérdés

A héten kezdtünk újra próbálkozni a lányommal. Nem mondom, hogy hét végére szobatiszta lesz, de nem szeretném "feladni" és megint csúsztatni az egészet, mert 09.02-án kezdődik számunkra a beszoktatás.

A bölcsőde úgy áll a dolgohoz (szülőin kitárgyaltuk), hogy amelyik gyerek már félig szobatiszta - tehát pl. nappalra -, annál erőltetik a bilire ülést, aki pedig nem, az kapja a pelust.

Ez adig meg így, amíg mindenki be nem szokik, ami nálunk az utolsó gyerekre való tekintettel január vége fele, jobb esetbe.

Viszont - gondolom érthető okok miatt - a 2 éves lányommal nem szeretném addig húzni, főleg, hogy most is szól és jelzi, ha kell. Alig van baleset, délutáni alvásnál is száraz többnyire a pelusa.


Nem szeretném azt, hogy én próbálkozom, haladunk egy jó irányba, de a bölcsődében mindig "visszahúznak" minket, mert nem figyelnek rá.


2013. aug. 26. 13:51
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát ez bölcsi függő gondolom, mint minden ehhez hasonló kérdés.


Nálunk úgy volt, hogy a lányomnak már csak alváshoz kellett, amikor bölcsis lett, és mivel "ügyes volt", ezért a második félévben megkérdezték a gondozók, hogy próbálkozzanak-e elhagyni. Én azt gondolom erről, hogy nem az ő dolguk megtanítani, úgyhogy mondtam is, hogy nem kell, én szeretném itthon szoktatni.


De van olyan, akinél az jön be, hogy a bölcsis gondozók szoktatják le.


Nem hinném, hogy bármiben is "visszahúznának" egy gyereket, ők sem szeretnek annyira pelenkázni, semmi érdekük nemfűződik ehhez.


Viszont véges a kapacitásuk, tehát szerintem ez nagyon tiszat és rendes tőlük, hogy elmondták mire számíthatsz.


Lehet, hogy így kicsit lassabban ér a végére a lányod, de nem hiszem, hogy ez probléma lenne. A szobatisztaság (sem) verseny. Be kell kalkulálni, hogy mivel nem Te vigyázol rá, így más ütemben haladnak majd a dolgok.


Ha napokig száraz pelussal van a lányod, biztosan leveszik majd róla, illetve ha mindig ügyesen szól majd nekik is. Mert azt is bele kell kalkulálni, hogy a gyerekek idegen környezetben sokszor mást "produkálnak", mint otthon. Előfordulhat, hogy "visszaesik" valamiben, vagy épp előre lép a bölcsiben. (Pl. látja, hogy más gyerek egyedül veszi fel a cipőjét, íg yő is megtanulja, pedig otthon ez eszébe se jutott, mert mindig ráadta valaki. De ez csak egy példa...)


Szóval ne stresszelj ezen, csináljátok a héten, ahogy csinálnád, ha nem lenne bölcsi, aztán meglátjátok hogy alakul.

2013. aug. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!