Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Adnátok bölcsivel kapcsolatos...

Adnátok bölcsivel kapcsolatos hasznos, praktikus tanácsokat?

Figyelt kérdés
Ruházat, beszoktatás, étkezés, alvás, bármi.

2013. szept. 13. 13:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Ruházat: bármi a kényelmes. Nálunk nincs semmilyen megkötés, lehet szoknyában, nadrágban, melegítőben stb. Több váltóruha kell, mert előfordulnak "balesetek".

Beszoktatás: nálunk 2 hét volt. Első-második nap 1-2 óra anyával együtt, 3-4. nap már ott reggelizett és ebédelt, 5. nap anya kint várt 1 órát. Második héttől ott alvás, uzsonna előtt mentem érte, a hét végén már uzsonnázott is.

Étkezés: reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna Minden nap kapnak gyümölcsöt, ezt a bölcsi adja, nekünk nem kell vinni.

Alvás: én ettől féltem a legjobban, mivel az én kislányomat mindig altatni kellett. Itt lefeküdt az agyba, és magától elaludt!:-)

2013. szept. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ruházat:melegítő gatyó vagy legings,esetleg nagyon puha vékony farmer aminek gumis a dereka.Ez kényelmes is és ő is letudja tolni magától nem kell cipzárral gombbal bajlódnia.A bölcsiben is az önállóságra szoktatnak ezért jobb az ilyen nadrág.és kényelmesek is.atléta+póló+vékony hosszú ujjú felülre.(télen)ebből van mit levenni,de mégsem egy szál pólóban van.Nyáron rövidnadrág(lányoknak is a legpraktikusabb)atléta vagy póló.Ha teljesen pelusos mert nem kezdtétek a szobatisztaságot akkor body a legjobb póló helyett.
2013. szept. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bocsi itt folytatom,váltócipőnek legjobb a szandi mert tartja a lábát és ő is könnyen megtanulja fel le venni,sok váltóruha is kell főleg ha vannak még balesetek pisi ügyben.Beszoktatás általában 2 hét de majd mondják ott a gondozók.Második hét végére már ott alszik a gyerek.Alvós állat ,kendő,cumi vagy amit otthon megszokott legyen ott.Evéssel kapcsolatban különösebben nem tudsz felkészülni.Vagy jó étvágyú vagy nem.A többi szabályt meg ott megtanulja mi szokás a bölcsiben.Könnyű bölcsi kezdést nektek.
2013. szept. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ami nekem felejthetetlen volt a beszoktatós reggeli sírással kapcsolatos. Egy szintén beszoktatós, már gyakorlott anyuka mondta nekem egyik nap, mikor a reggeli beadós sírásról beszélgettünk, hogy "ez nem más, mint hiszti. Anyának szóló hiszti. Mert milyen sírás az, ami 1-2 perc alatt elmúlik és önfeledt játékba csap át?" És mikor ezt megértettem, tapasztaltam, fejben elfogadtam, onnantól kezdve beszokott a gyerkőc és nem volt sírás reggel. (az az általános. mert később is néha néha volt, apánál főleg, de nem mindennapos) Szóval valóban: ha anyuka nyugodtan, bizalommal adja át a gyerkőcöt reggel, ő is nyugodtan fog bemenni.

Nálunk az egyik anyuka, akik amúgy sem tudták elkezdeni időben a bölcsit, mert állandóan köhögött a kislány, 5-ször visszament hallgatózni, hogy sír e a kislány, hazafelemenet más témája sem volt, csak hogy biztos jó e neki itt, nem lenne e jobb a nagymamánál, stb... a kislány állandóan beteg volt, alig láttuk, év vége előtt ki is vette a bölcsiből, mert nem volt értelme járniuk....

Nem tudom, te melyik kategóriába tartozol, de a bölcsi nem ördögtől való, nyugodt lelkiismerettel bízd a gondozónőkre a gyerkőcöt, és akkor a beszoktatás is könnyen megy :)

Nem szoktam tanácsot adni, csak tapasztalatot mesélek :)

2013. szept. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!