Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Van olyan aki úgy adja bölcsib...

Van olyan aki úgy adja bölcsibe a gyerekét hogy nem is dolgozik? :0

Figyelt kérdés
2013. okt. 29. 10:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
39%

Gondolom egy csomóan vannak. A kicsinek jót tesz a közösség megismerése, és az anyukának is, hogy kicsit kiszabadul a régóta tartó összezártságból.

Ezért szerintem egy édesanyát sem kell bántani.

Tényleg jót tesz mindkettőjüknek.

2013. okt. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Hugom így adta bölcsibe másfél évesen.

Két oka is volt: melót kellett keresnie,ygx nem volt gond amikor állásinterjúra kellett mennie,és amikor 2 hónappal később kezdhetett,már nem volt gond,hogy be kell szoktatni a kicsit,elsőre elkap mindent,táppénz,stb.

A másik,hogy unokaöcsém elég korán igényelte a gyerektársaságot,1 évesen simán eljátszott a bátyja ovis társaival az oviban.Bölcsibe beszoktatással sem volt gond,első nap sem sirt.

2013. okt. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%
Remélem csak olyan helyeken ahol pang az ürességtől a bölcsi, mert más dolgozó nőktől protekcióval elenni a lehetőséget elég szemét dolog.
2013. okt. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%

Igen én-

Amikor beírattam úgy volt megyek vissza dolgozni, aztán beiratkozás után kiderült terhes vagyok. Az első szülői értekezleten mondtam, hogy mivel beiratáskor nem tudtam, hogy terhes vagyok, ezért szívesen átadom a helyet másnak. Azt mondták vigyem nyugodtan mert nincs várakozó gyermek és nem telített a bölcsi létszáma.

2013. okt. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Én most adtam be augusztusban, 2,5 éves, most született a kistesó. Ez a bölcsi is tele van férőhellyel, tárt karokkal fogadják a gyerekeket, nekünk meg könnyebb így. Nemcsak nekem, a lányomnak is, hisz jól érzi magát a közösségben, van kivel játszania, nem olyan kicsi már, én is nyugodtabb vagyok.

Bölcsi nélkül is megoldanánk, és nekem magamtól eszembe sem jutott volna, a bölcsödevezető szólt, hogy van férőhely, miért nem megyünk. Ha úgy látnám, hogy a lányom nem szívesen jár, jobb neki otthon, akkor nem adnám, de úgy látom, neki most ott jobb, szívesen is jár.

Így is sajnálom amikor hétvégeken a pici-házimunka-főzés stb. közepette kiabál, hogy anya gyere már játszani, én meg mondhatom, hogy kislányom, anya most nem ér rá, játsszál egyedül. Mert a férjem hétvégén is dolgozik, gyakran este jön haza, segítségem nincs, legalább a bölcsöde egy kis segítség nekünk.

2013. okt. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 DeAnn ***** válasza:
43%
én biztos nem adnám bölcsibe a gyereket. van kivel játszania itthon is vagy a játszón. másrészt igazából mért fizessek azért, hogy foglalkozzanak vele, ha én egyszer itthon lehetek vele.
2013. okt. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Olyat ismerek többet is, hogy a kistesó született és úgy adta be a nagyobbik gyereket. Nem probléma ez a bölcsiben, sőt a több gyerekes anyukák előnyt élveznek a felvételkor. Biztos olyan is van, hogy valaki nem dolgozik, gondolom a többség nem önszántából, csak munkanélküli lett.
2013. okt. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
én is beírattam, elvileg lassan mennie is kéne, de nem viszem, mert még nem találtam munkát :( Amíg itthon vagyok, addig nem is fogom beadni. Nekem a bölcsi ilyen kényszermegoldás, és csak azért nem fogom vinni, hogy ne legyen itthon a gyerek!!
2013. okt. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Off:

Anyukák, ezek milyen településen levő bölcsik, ahol vannak még férőhelyek?

4 órára én is szívesen beadnám a gyereket. Egyszerűen igényelné, én kevés vagyok már neki.

2013. okt. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
49%
Azért egy korábbi válaszolónak írnám, hogy nem árt egy kisgyereknek ha kicsit önállósul az anyukájától, mert oviba majd már kell járni, és nem árt ha ismeri a közösségi mászóka vagy homokozólapát harcot :)
2013. okt. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!