Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Van olyan bölcsöde, ahol...

Van olyan bölcsöde, ahol anyanyelvin tanítanak gyereket nyelvekre?

Figyelt kérdés
ezt szeretném, és ez miatt próbálom elkerülni hogy kint kelljen élnem.
2013. dec. 15. 15:20
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
37%

pedagógiailag kifejezetten káros nyelvekre tanítani a gyereket, amíg még az anyanyelvét sem ismeri rendesen - és itt teljesen más az, amikor apa-anya kétnyelvű tehát születésétől kezdve két nyelvet hall a baba

nem attól fog nyelvet beszélni, hogy már a bölcsiben angollal szórakoznak...!!

2013. dec. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
csak mert az apja nem magyar, és én fogom egyedül nevelni a gyereket itthon, de hogy ne ismerje az apja nyelvét azt nem szeretném...én meg az akcentusommal, tuti nem fogom tanítani
2013. dec. 15. 16:25
 3/38 anonim ***** válasza:
32%

Ez butaság amit az elsö mond, mint tudjuk osk gyerek nö fel ugy hogy anyuka igy beszél hozzá puka ugy. ennek egy eredménye van az hogy a gyerek rögötn beszél 2 nyelven. Vagy sok család van aki külföldön él de a gyerekkel amgyarul ebszélnekotthon oviban suliban meg beszéli azt a nyelvet ami az országbna van.

Kérrdezö vannak ilyen intézetek de sjanos nagyon drágák. De scak a legelterjettebb nyelven vannak. Amerikai iskola, francia intézet, német iskola. Több olyan ovi van ahol csak angolul beszélmek de ezek mind fizetösek. Az angol ovi ami a 11. kerültebne van olyan havi 60-70e körül van ha jól tudom. A farncia intézet és az amebrikai iskola ennél jóval drágább.

2013. dec. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:

német lenne

egyszerűen nem tudom mit tegyek

2013. dec. 15. 17:08
 5/38 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem akarsz kimenni Apukához? nem vagytok együtt?
2013. dec. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:
az apjára nem lehet semmiben számítani, én meg nem tudom magam fenntartani kint albérlettel egy pl mc donaldsos fizetésből, szülés előtt után meg segélyből. még itthon úgy ahogy elvagyok családi segítséggel.
2013. dec. 15. 17:44
 7/38 anonim ***** válasza:
89%
Nem beszel hulyeseget az elso, egyaltalan. Mas a ketnyelvu kornyezetben felnovo gyerek "ragados" nyelvfelvetele, mnt a nyelvtanitas. Nem lehet idegennyelvre tanitani egy gyereket, aki nem beszeli az anyanyelvet. A ketnyelvu gyerekeknel mindket szulo anyanyelvi beszelo, igy a gyerek eleve ket aqnyanyelvet szed fel.
2013. dec. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:
de nálam pont az anyanyelv volt a kérdés. mondjuk beadnám fél évesen. meg én is gagyognék hozzá itthon. vagy kiviszem, rábízom az anyósra és viszlát. két évesen megtanulja,akkor hazahozom. és tanítom magyarul.komolyan már kivagyok.
2013. dec. 15. 19:29
 9/38 anonim ***** válasza:
100%
Hat az látszik, hogy kivagy.... Miért annyira fontos, hogya anyanyelvi szinten beszéljen az apja nyelvet, ha nem lesz vele kapcsolata? Értelmetlen. Majd tanul az iskolaban nyelvet. Az meg hogy odaadod a nagyanyjának ket évre.... Neked fontosabb a nyelv, mint a gyereked?
2013. dec. 16. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%

nem értem hogy ilyen háttérrel mit erőlködsz???? Az apa se akarja ezt a gyereket, vagy mi? Ha nem, akkor nincs miről beszélni. Ha meg igen, akkor meg ő tegyen érte, ha fáj neki, ha majd nem érti a gyerek, mit mond

Az meg számomra minősíthetetlen gondolat, hogy "majd jól odaba..om a gyereket anyósnak két évre" - milyen anya az ilyen?

2013. dec. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!