Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsödével kapcsolatban...

Bölcsödével kapcsolatban lennének kérdéseim. Első gyermek és nem értem?!

Figyelt kérdés

Szóval: Áprilisban lesz 2 éves a kislányom. Úgy gondoltam,hogy szeptembertől kezdjen bölcsödét. viszont a régi munkahelyemre nem tudok visszamenni.Így keresnem kell munkát,de amíg nem szokott be a bölcsibe,nem keresnék,hiszen kitudja meddig tart,meg lehet 1 hét után beteg is lenne. VISZONT úgy tudom a bölcsibe kell munkáltatói. Akkor most hogy is van ez?

Nagyon anyás a kislányom! védőnő szerint ha nem muszáj,akkor ne menjen bölcsibe,hiszen rá 1 évre ugyis oviba megy. SZERINTETEK? Maradjak itthon vele.És majd csak oviba menjen? Nem rossz neki ha 3 évig itthon van velem? Köszönöm a segítséget!


2013. dec. 19. 13:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha anyagilag kivitelezhető, hogy nem dolgozol, akkor maradj vele otthon és járjatok baba-mama csoportokba, játszóra, barátokhoz, hogy legyen közösségben is.
2013. dec. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én bölcsődei gondozónő vagyok. A gyermekedet te ismered a legjobban, te tudod, hogy mennyire igényli a társaságot a hozzá hasonló korú gyerekeket. Minden bölcsiben van olyan lehetőség, hogy bementek szétnézni, meglátod mennyire tetszik neki, vagy sem. Az csak jó, ha erős köztetek a kötődés, ez nem feltétlen jelenti azt, hogy nehezebb lesz az elválás. Ha te jónak látod a közösségbe kerülést, akkor add be. Nálunk 1 hónap türelmi idő van, azaz felvételtől számított 1 hónapig nincs gond, ha nincs munkáltatóid. Én azt javaslom, keress munkát, bízd a szerencsére, ha be akarod a kicsit adni. Jót fog tenni neki is, neked is :)


Remélem segítettem.

2013. dec. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
most ott tartunk,hogy ha kimegyek a szobából,akor anya anya anya anya. Nemtudom szeptemberig fog e változni ez az anya korszak. Meg még annyit kérdeznék,hogy a bölcsibe is fizetni kell nem? Hogy azon gondolkoztam mennyivel kapnék többet ha dolgoznék,de fizetem közbe a bölcsit és minden mást.
2013. dec. 19. 13:33
 4/7 A kérdező kommentje:
Ha szeptemberbe menne,mikor kell bemenni?beiratni? És ha mondom,hogy hát nekem még nincs munkám?
2013. dec. 19. 13:34
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyetértek a második válaszolóval.

Az erös kötödés inkább segítség az elválásnál, mert ha jól megy a beszoktatás akkor hamar beszokik, mert megbízik benned. Ahol anyában nem bízik meg a gyerek annyira ott van nagyobb gond az elválásban.


Beteg nem lesz olyan sokat. Ha folyik az órra még be viheted, nem kell minden aprócska dolog miatt otthon tartani, csak ha rosszul érzi magát nem szabad bevinni.


Keress munkát már elötte, és a kezdési idöt add meg októbertöl.

2013. dec. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Most meg azon gondolkozom,hogy szeptemberbe már majdnem 2,5 éves lesz.lehet fel sem veszik már a bölcsibe??
2013. dec. 19. 13:56
 7/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy akkor az ovit kéne megnézned, mert már van olyan, hogy beveszik 2,5 évesen, ha szobatiszta.
2013. dec. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!