Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mennyire esélyes, hogy rossz...

Mennyire esélyes, hogy rossz bölcsit fogok ki?

Figyelt kérdés

Sok olyan kérdést olvasok itt, hogy ilyen meg olyan ovónők, gondozónők vannak. Megpofozzák a gyerekeket, hazudságra veszik rá vagy csak szimplán hagyják nem figyelnek a gyerekekre és hagyják, hogy "szétszedjék" egymást.

Szóval mennyire esélyes, hogy rossz bölcsit/óvodát fogok ki?



2014. febr. 12. 13:57
 1/8 anonim ***** válasza:
51%

Ha van valasztas akkor erdemes ezen elgondolkodni, mert amugy nincs mit tenned.


Szoval elöször is menj el es nezd meg az ovit, bölcsit. Nézz meg többet is. Fontos, hogy egy ilyen intezmenynek konkret elkepzelése, koncepcioja legyen arrol, hogyan van a beszoktatas, hogyan folynak a minden napok, milyen napirend van. Mit szabad es mit nem(pl reggel meddig lehet vinni a gyereket, alvas idöben mikor tilos bemenni...). Feltehesz egy kerdest, hogy mi van ha a gondozonö nem latja a gyereket. Mi van ha 5 perc utan sem latja... Mi van ha tüzüt ki, vagy ha gyerek leesik a szekröl... Mi van ha a gyerek lepofozza az oktato, vagy ha ellök minden gyereket...

Ezek ezer kerdes amit anyukanak joga van feltenni, és ha több intezmenyt megnezel rögtön erzed hol tudnak valaszolni a kerdesekre, hol van koncepció, es hol fejetlenseg.


Ami meg fontos, hogy pl mennyi gyerek van hany gondozora.

Pl bölcsibe max 10 gyerek 3 gondozora, ennel rosszabb körülmenyekben be sem adnam. Mert a 3 gondozobol nem minden pillanatban van ott mindegyik, lehet egy szabin a masik beteg.... Szoval minel kevesebb gyerek es minel több gondozo az a jó. Egy epületben 50nel több gyerek ne jarjon, mert akkor mar tul sok a gondozo, nem ismeri mindegyik midnegyik gyereket...


Ovinal fontos, hogy 3 gondozo 25 gyerekre max.


Bölcsinel 2-4 het a beszoktatas, elsö 3 nap vegig ott van a szülö....

Ovinal 1-2 het a beszoktatas a szülö, csak elsö nap van ott végig...

2014. febr. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

1. hol élsz te?


Minden óvodában 1 csoportra 2 pedagógus jut akik váltott műszakban dolgoznak.

Valamint persze a dajkák.

2014. febr. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nekem szerencsém van. Ugyanilyen félelmeim voltak, de szuper a bölcsink. Azért gondold meg, ide inkább csak az ír, akinek gondja van. Nem hiszem, hogy sok olyan kérdés van, hogy " tök jó a bölcsink, örülhetek?".

Én maximálisan meg vagyok elégedve, szereti a fiam, és ha neki jó, akkor nekem is. Egyébként sokminden kiderül, ha megkérdezel olyanokat, akiknek oda jár a gyereke.

2014. febr. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
inkább olyanokat kérdez aki odajárnak és nem minden bölcsi rossz ,kislányom egy jó bölcsibe járt ahol foglalkoztak is velük .gondozonénik
2014. febr. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is ezen örlődtem, mert a kerületben van 8 bölcsi. Meg is nézegettük, rangsoroltuk őket, aztán kiderült, hogy összesen egyben van hely akkora, amikorra kell, szóval a sors döntötte el.

Remélem jól alakul majd, még csak most kezdjük, de eddig nagyon aranyos volt mindenki, egyedi igényeinkre sem húzták az orrukat.

És én úgy vagyok vele, ha meg nagyon nem jön be valami miatt, bár elképzelni sem tudom jelenleg ezt, átkérjük máshová...


De szerintem sokkal kevesebb az esélye, hogy egy bölcsiben rossz gondozót fog ki az ember, mint hogy jót...

2014. febr. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5. vagyok

Az még kimaradt, hogy az odajárók véleménye is nagyon szubjektív ám! Én ismerek olyat, aki az adott bölcsiről ódákat zengett és mondta, hogy mindenképp oda írassuk mi is a lányunkat, mert nagyon jó, egy másik ismerős, meg bele van betegedve, hogy oda jár a gyerek, mert szerinte nem foglalkoznak a gyerekekkel.... Ugyanaz a bölcsi, mondjuk szerintem nem ugyanaz a csoport, de a lényeg, hogy biztosat úgyse fogsz előre tudni, majd közben derül ki úgy is, hogy a Te gyerekednek mennyire jön be!

2014. febr. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nehéz kérdés, még egy bölcsin belül is hatalmas különbség van a gondozónők között (végzettség, hozzáállás, türelem, stb.)
2014. ápr. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
pontosan egy bölcsiben több csoport van mig az egyik csoport gondozoi kedveség és szeretett,adig lehet hogy másik csoportban sok unott arcu és mogorva gondozo van .
2014. ápr. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!