Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mit gondoltok erről? Jogosan...

Mit gondoltok erről? Jogosan furdal a lelkiismeret?

Figyelt kérdés

Kislányomnak most adtuk be a bölcsődei jelentkezést, szeptembertől szeretném, hogy járjon, akkor lesz 2,5 éves. Csakhogy én nem fogok a klasszikus értelemben visszamenni dolgozni. A gyest itthoni munkából fogom kiegészíteni, és mellette meg kell írnom a szakdolgozatomat. Segítségem nincs, és máshogy nem tudnám megoldani.

Ehhez viszont hazudni kell mindenfelé. Magánbölcsit nem engedhetünk meg magunknak, az állami bölcsi meg csak akkor áll szóba velünk, ha dolgozunk. Így szereztem ismerőstől munkáltatói igazolást, és mindenhová odaírtuk, hogy mennyire nagyon fontos, hogy visszamehessek dolgozni. Elég rosszul érzem magam emiatt.

Mi erről a véleményetek? Nagyon gáz?


2014. ápr. 25. 07:11
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
33%

5-ös, szerintem jobb lett volna ha nem is írsz

10-es - "csak" otthoni munka esetén is lehet szükség segítségre esetleg a gyerkőc körül, ott is adódhatnak gondok a munkával, határidővel stb, és előfordulhat, hogy ugyanúgy elveszítheti a munkát, ha nem teljesít - mivel dolgozni akar, gondolom azért jól jön a kiegészítés, ha nem így lenne, "csak" a szakdogával foglalkozna. És nem lehet tudni, nem-e egy olyan "lepasszolom, hogy szabad legyek" típustól veszi el a helyet...szóval több oldalról kell nézni a dolgokat szerintem.

2014. ápr. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Utolsó hamis munkáltató nélkül nem vesznek csak úgy fel gyerekeket, így arra elég kevés esély van, hogy olyan helyet foglalna.
2014. ápr. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Minden megoldható szerintem a mai világban...
2014. ápr. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Mi ketten vagyunk a gyerkőcre. Nincsenek nagyszülők, testvérek és a legközelebbi rokon is 200km-re lakik, de ő rá nem bíznám a gyereket, amúgy Magyarországon élünk.

A férjemnek van viszonylag jó munkahelye, én viszont munkanélküliről mentem szülni (dolgoztam előtte több mint 4 évet, csak hát Mo-on ki lehet az embert terhesen is rúgni...)így most nincs munkahelyem. Viszont ahhoz, hogy a gyerek bölcsibe mehessen, tehát én vissza tudjak menni dolgozni, kellene munkahely. Kicsit paradox helyzet.

Így igen, mi is olyan dolgokhoz folyamodtunk mint ti, mert hát ebben az országban max az boldogul aki ismeri a kiskapukat :)

Ne érezd magad ezért rosszul!nincs mindenki olyan jó helyzetben, hogy egyik nagyszülő kezéből a másikba adja az unokát miközben sikeresen visszamegy oda dolgozni, ahol már eddig is 5 éve dolgozott.

2014. jún. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!