Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsis betegségek, Nálatok...

Bölcsis betegségek, Nálatok hogy alakult? Normális ez?

Figyelt kérdés

Kislányom 2 éves, szeptemberben kezdte a bölcsit, a 2. héten szerdán lebetegedett hiányzott 2 napot, utána 2.5 hetet ment majd most másfél hetet itthon volt hőemelkedéssel, náthával, kötőhártya gyulladással, antibiotikum lett a vége, amit még soha nem kapott, nem volt beteges. A dokink szerint ez az év ilyen lesz, ez az átlag, jövőre jobb lesz! Valóban így van ez? Normális ez a sűrű betegség? Most vajon hány napig lesz egészséges?


Nálatok hogy volt?

A bölcsit szereti, én is jó munkát találtam, nem szeretném feladni! Mit adjak neki? Jelenleg Cebion Multit kap!


2014. okt. 12. 17:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Nagyjából semmit nem tudsz tenni, az első év a közösségben sok gyereknek ilyen. Vannak kivételek, de az átlag gyerek jóval többször lesz beteg, amikor bölcsibe-oviba kerül. Anno a fiam 3 éves koráig 2x volt beteg, amint elkezdte az ovit, többször lett az, és a nagyobb gond az volt, hogy hazahozta a kicsinek, aki akkor 14 hónapos volt és mindent sokkal inkább elkapott.

A háziorvosnak mondtam, ő annyit mondott nekem, hogy az teljesen normális, hogy egy közösségbe nem járó gyerek nem beteg, csak az oltásokra jár a dokihoz, viszont ha bekerül, át fog esni sok mindenen :(


Én amúgy Béres activalt adok most már nekik, sokkal több féle vitamin és nyomelem van benne, mint a cebionban.

2014. okt. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja, még annyi, hogy az ősz még nem vészes, ilyenkor sokszor "csak" taknyosak, de télen jönnek a masszivabb dolgok is. A hányás-hasmenés, fülgyulladás, bárányhimlő és társai. A dokim szerint a január-február a legkeményebb hónap.
2014. okt. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Hú, én meg reménykedtem, hogy ilyen "lazább" betegségekkel megússzuk, így is 1 hete totál beteg vagyok, hát ha még a hányós cuccokat is elkapom/elkapjuk...főleg egy ilyen kicsi gyereket nagyon le tud gyengíteni!

2014. okt. 12. 17:31
 4/8 A kérdező kommentje:
Ez a Béres aktival étvágyat is csinál? Mert azzal is gondok vannak..:(
2014. okt. 12. 17:34
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen,szerintem is az a legjobb. Nálunk még betegeskedő nagyinak is a bérescsepp hozta meg az étvágyát.
2014. okt. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én gyerekem korban is, bölcsi kezdetben is és a bölcsibe járásotokkal is tök megegyezik :) ő sem volt beteges, sosem kapott antibiotikumot, de múlt héten kellett.....

Állítólag ez egy ilyen időszak, sokat lesznek betegek, így erősődik az immunrendszer, sok bacival, vírussal találkoznak.

2014. okt. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm kipróbáljuk a Bérest! Kedves utolsó jobbulást a kicsinek!
2014. okt. 12. 20:33
 8/8 anonim ***** válasza:
Sajnos normális, állítólag, hogy többet betegek. Az én 19 hónapos kislányom is most kezdte a bölcsit októberben, és azóra már meg kellett, hogy "ismerkedjen" az antibiotikummal :-( Pedig még reggel-este anyatejet eszik, és én is adom neki folyamatosan az Immunotrofinát meg a béres cseppet. Amíg nem járt közösségbe, nem volt beteg soha (kisebb orrfolyást, tüsszögést leszámítva).
2014. okt. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!