Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » A gyerek nem eszik a bölcsiben...

A gyerek nem eszik a bölcsiben semmit, így éjszaka 2 óránként felkel és sír, persze nem etetem meg. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Másfél éves, 2 hónapja járunk.
2014. nov. 10. 10:25
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
89%

De gondolom mikor hazamentek uzsonnázik meg vacsorázik, tehát nem éhesen fekszik le, akkor nem hiszem hogy azért kelne fel éjszaka.

Inkább az új helyzet miatt kel fel.

2014. nov. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Nem az új helyzet miatt kel fel...ezt onnan tudom hogy hétvégén amikor itthon van és normálisan eszik, akkor átalussza az éjszakát. Gondolj már bele ha te a felét vagy több mint felét kihagynád a kajázásodnak, éhes maradnál?
2014. nov. 10. 10:35
 3/33 Vilcsianyuja ***** válasza:
92%
Nem lehet, hogy a bölcsibeli éhezés után nagyon teletömi a pocakját este, és emiatt nem alszik jól?
2014. nov. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom az elejétől kezdve evett a bölcsiben rendesen, és bár soha nem ébredt éjjel, újszülöttként sem, a bölcsi elején egyszer kétszer megriadt, ilyenkor magunk közé vettük, mert egyértelmű volt az anyahiány. (Amúgy nem szoktuk, akkor sem szokta meg, azóta sem, de akkor fontosnak éreztem pár alkalommal.) Kb. egy hét alatt elmúlt. Én pszichológus vagyok, a szakirodalom is leírja amúgy ezt a bölcsi elején jelentkező alvászavart, és én sem fognám az étkezésekre. (Hétvégén, amikor otthonvoltunk, ő sem ébredt, csak hétközben.) Azt hiszem egészen pontosan 10 nap volt ilyen ébredős. Beszélgessetek sokat, olvass neki bölcsiről szóló könyveket, van piciknek is, játszatok a plüssökkel bölcsibe járós játékot - a lányom 20 hónaposan kezdte, nekik ezek segítettek. :)
2014. nov. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
Hát először is kipróbálnám, hogy mi történik ha megetetem.
2014. nov. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
91%
Én is adnék neki enni próbaképpen, mert valószínűleg éhes marad. Te eszel, ha éhes vagy?
2014. nov. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

Éjszaka? Nem.

Most komolyan kezdjem el éjszaka etetni a másfél éves gyereket? Azzal nem azt érném el, hogy nappal már csak azért sem enne később sem, mert éjszaka bepótolja? Emberek...

2014. nov. 10. 11:47
 8/33 anonim ***** válasza:
93%
Negyedik vagyok: kicsit túlságosan keményvonalas vagy egy bölcsit éppen most kezdő, totál új helyzetbe szokó 18 (!!!) hónapos gyerekkel. Nem tudja még mondani amúgy, ha éhes?
2014. nov. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
94%
Most 1x-i kipróbálástól még nem dől össze a világ. Remélem, legalább inni adsz neki.
2014. nov. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

A 16 hónapos lányom, nem eszik rendesen vacsorát, és felébred hajnali kettőkor,akkor melegítek neki tejet, megissza, és alszik reggelig.

Lehet hogy te éjjel nem eszel mert félsz, hogy elhízol, attól még a gyereknek kéne adni valamit!

2014. nov. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!