Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ti mikor adtátok be a gyerkőcö...

Ti mikor adtátok be a gyerkőcöt bölcsibe?

Figyelt kérdés

A fiam 15 hónapos lesz januárban, és munkát ajánlottak. Ahol korábban dolgoztam, oda költözés miatt nem tudok visszamenni, így nagyon komolyan gondolkozom, hogy elfogadom az állást, és bölcsis lesz.

Viszont rossz érzés nekem, mert a kis napirendünk valószínűleg borulni fog. Eddig 10:30-tól aludt délelőtt, és 15:30-tól délután. Csak babakocsiban, kinn tologatva.

Nagyon energikus, mozgékony, barátságos, és emberszerető a kicsim, emiatt nem félek, hogy hogyan fog beilleszkedni.

Nektek, akik hasonló korban adtátok be, hogy viselte a kicsikétek? Mesélnétek róla, hogy mik voltak? Köszönöm szépen.



2014. nov. 14. 11:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az elsö lányom nem volt bölcsis, mert 2 éves volt mikor a tesó született.

A másodiknál már nem bírtam. Lehet rossz szülö vegyok, de meguntam az otthon ülést, így 1,5 évesen bölcsibe adtuk és én elkezdtem dolgozni.

A kicsinek az volt inkább rossz, hogy a nagy 3 évesen(mikor ö 1 éves volt) elkezdett oviba járni és egész délelöttöket egyedül maradtunk. Elötte nagy esemény volt, a nagy szorakoztatott mindenkit, aztán csend.

3 hetes beszoktatás volt, ez normál nálunk a bölcsibe. 3 oktatóra 10 gyerek van, ezt ideálisnak tartom. Lányom imád oda járni, mert sok figyelmet kap.


Keresd meg a megfelelö bölcsit és nem lesz gond. Azok a szülök szenvednek akik olyan helyre adták be ami nem megfelelö nekik.

Ja és nálunk vannak gyerekek akiket babakocsiban bent tologatnak altatáskor.

2014. nov. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem jól viselte, a gyerekek rugalmasak, könnyen alkalmazkodnak. Ha félő, hogy 3 éves korában nem találsz majd munkát, inkább vállald el ezt most.

Ha van a környéken családi napközi, az sokkal jobb, oda irasd be!

2014. nov. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Iden majusban volt 15 honapos a lanyom es akkor kezdte a bolcsit. Mai napig nagyon imadja es szivesen jar. Mindenkivel nagyon jol kijon. Rengeteg uj dolgot tanult meg. 2 honapon belul msr onalloan evett, poharbol egyedul ivott. A napirendet szepen elfogadta es kovette a tobbieket. Annyi negativumot tudok felsorolni, hogy szamits a betegsegekre. Mai napig megszenvedjuk. De ez akkor is igy lenne ha 3 evesen adod be oviba. Nem bantam meg h bolcsis lett. Eleinte rossz erzes volt, mintha eltaszitottam volna magamtol, de lattam mennyire elvezi es mennyi mindent tanult. :-)

En elfogadnam a helyedbe ha jo ajanlatot kaptal.

2014. nov. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De jó, hogy írtatok, megnyugtat... Én is úgy érzem, hogy eltolom magamtól, ezek szerint nem vagyok vele egyedül. Az evést és a tologatást is jó, hogy írtátok :) Ment a zöld kezecske
2014. nov. 14. 12:16
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
lányom 15 hónaposan kezdte a bölcsit mert vissza mentem dolgozni ,és jó lesz ha elfogadod az állást főképp hogy téged hívtak vissza és nem neked el keresned munkát.nem volt baja a lányomnak a bölcsivel jol el volt ott is .
2014. nov. 15. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
62%
Nekem 7 hónaposan fogja kezdeni a bölcsit, hogy ne veszítsem el az állásom. Nekem nincs rossz érzésem vele kapcsolatban, engem is korán beadtak és egészséges felnőtt lettem.
2014. nov. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
16 hónapos volt a fiam amikor a bölcait kezdte, de én már 14 hónapos kora óta dolgzom. Már 2 ajánlatot utasítottam vissza a m.helyemtől, így a 3.-nál már úgy gondoltam, nem szabad ezt tennem. Persze a pénz is számított, mert kevés gyedet kaptam már. Életrevaló, önálló gyerek, így annyira nem aggódtam. Nővére akkor kezdte az ovit amikor ő a bölcsit. A beszoktatás zökkenőmentes volt, még mindig szeret járni, nagy kedvenc a csoportban. Ugyan mindenki már csak 1szer alszik a csoportból, de ha valamelyik gyerek úgy elfárad, akkor leteszik 2szer is, nincs belőle gond.
2014. nov. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek is a választ :) Már biztos hogy elfogadom az állást, járunk ismerősökhöz gyerektársaságba, és nagyon szépen elvan mellettük, nem fél tőlük. Az altatás a sarkos pont, de mindenhol azt olvasom, hogy nagyon kedvesek és türelmesek a gondozónők. Bízom benne, hogy megoldjuk.
2014. nov. 19. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!