Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsődei felvételi - ilyen...

Bölcsődei felvételi - ilyen esetben mi történik?

Figyelt kérdés

Tavasszal leadtuk a jelentkezést, pár hete visszaigazolták, hogy felvették, szeptemberben kezdi. Jelenleg a kerületben élünk albérletben.

Azonban már egy ideje nézegetünk lakásokat és most úgy tűnik, hogy meg is tudunk egyezni egyre. A papírmunka, átiratás, átadás valószínűleg szeptemberre lesz lezongorázva és akkor át is költözünk a szomszédos kerületbe.


Mivel állami kamattámogatásos hitelt is vettünk fel, kötelező átjelentkeznünk a megvásárolt ingatlanba.

Lehet bármilyen gond abból, ha szeptemberben megváltozik a gyerek lakcíme és a szomszédos kerületbe kerül át? Kirakhatják emiatt a bölcsődéből?


2015. aug. 3. 15:36
 1/4 A kérdező kommentje:

A gyakorlatban nem nagy a különbség, most bő egy km-re lakunk a bölcsődétől, utána ez már 4 km lesz. De kocsival, vagy akár BKV-val is nem távolság, talán 5 perccel kell korábban elindulnunk vele.

Mire esetleg családlátogatásra sor kerülne, szerintem már az új házban laknánk (ha a bürokrácia is úgy akarja).


Viszont nem tudom, hogy jogszabály van-e ilyen helyzetre - bár életszerűtlennek tűnik a bölcsőde miatti röghöz kötés 1-2 évre.

2015. aug. 3. 15:38
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ez miatt nem fogják kirakni a gyereket a bölcsiből. Esetleg az új lakcím szerint illetékes bölcsit is nézzétek meg, biztos, ami biztos. Csak ugye, oda meg majd kell az új lakcímkártyája a gyereknek.
2015. aug. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ez attól is függ, hogy mekkora a túljelentkezés a bölcsibe.

Nálunk ilyenkor kirakják a gyereket. :(

2015. aug. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ok, akkor eltitkoljuk a költözést...
2015. aug. 3. 22:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!