Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Budapesti bölcsödébe felvették...

Budapesti bölcsödébe felvették a fiam. Közbe kiderült, hogy úton a kistesó. Kitehetnek a bölcsiből, vagy járhat? Tudatnom kell a bölcsödével, hogy mégsem megyek vissza dolgozni?

Figyelt kérdés
2015. aug. 11. 12:57
 1/9 anonim ***** válasza:
41%

Én eleve úgy adtam be, hogy terhes voltam már. Vissza mentem dolgozni a jelentkezés miatt (is) és senki nem kérdezte, hogy terhes vagyok e, azt sem, hogy a beadás utáni hónapban más lesz e a jövedelemigazolás és amúgy ha hoztak egy határozatot, akkor nem szokták visszavonni.

Ha neked csak szándéknyilatkozat volt a munkaadód részéről a visszavételre, nem voltál már foglalkoztatva, akkor éna helyedben visszamennék dolgozni papíron és eljönnék táppénzre a terhességgel. Úgy hivatalosan "dolgozol".

2015. aug. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%
Miért nem maradhat otthon veled, ha úgyis otthon leszel? Kell a kikapcsolódás?
2015. aug. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
utolsó, mindjárt szétszednek téged:-D Egyébként igazad van, én se értem miért vállal valaki több gyereket, ha leadja a bölcsibe. Tudom, kifogások mindig vannak...
2015. aug. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Elsőnek köszönöm. Nem fogok senkinek magyarázkodni. Én ismerem a gyerekem és úgy gondolom jót fog neki tenni.
2015. aug. 12. 11:57
 5/9 anonim ***** válasza:
18%
Első vagyok. Igen, jót fog neki tenni. Az enyémet is gyerekek közé kellett vinnem, pedig csak 1 éves volt amikor visszamentem dolgozni, de túl sok volt körülötte a felnőtt és nem tudott a gyerekekkel mit kezdeni. Sokat fejlődött és tanult nagyon a többi korabeli gyerektől. A második gyereknek már jobb, ő a tesóját figyeli és mindent előbb megtanul miatta.
2015. aug. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%
Annak azért érdeklődj utána, mekkora a túljelentkezés az adott bölcsibe, mert finoman szólva is illetlenség dolgozni kényszerülő szülők gyerekei elől elvenni a helyet csak azért, mert szerinted a fiadnak ez "jót tenne."
2015. aug. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%

És akkor mi van?

Egyedülállóként beadni a kérelmet nem illetlenség? Mert itt pl 3 kerületben azért nem kaptunk bölcsit, mert itt mindenki egyedülálló, vagy férj lelépett, anya nevén semmi, bírósági papír még nincs, gyerek szegény csak a gyesből van eltartva, gyerektartás zéró. 70 fős bölcsikbe (kerületenként 3-4-10) nincs hely, mert tele van ilyen gyerekekkel, akik előnyt élveznek a rangsorban még a dolgozó anyukák előtt is és ez nagyon nagyon jellemző máshol is. Nem kell foglalkozni az illetlenséggel, Budapesten biztosan nem, különben erősen hátrányos helyzetbe fogsz kerülni és a gyereked is.

2015. aug. 13. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
27%
Néha, de nem mindig. Aztán a lényeg az hogy a konstanst inicializáljuk. Mert sose volt ehhez képest folyamatosan kevergetve.
2015. aug. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Közbe beszéltem a bölcsivel, nem gond szerintük, így kezdhetjük szeptemberben.
2015. aug. 14. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!