Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsi beszoktatáskor mikor...

Bölcsi beszoktatáskor mikor szoktak a gondozónők az új gyerekkel jobban foglalkozni? Mikor már elment a szülő?

Figyelt kérdés

Gondolom az első pár napig, amíg ott van a szülő, addig nem, de akkor már barátkoznak a gyerekkel, amikor pár órát elmegy? Vagy megvárják amíg a gyerek megy oda? Vagy hogy megy ez?

Gondozónők is írhatnának, köszi.


2015. szept. 15. 21:58
 1/10 anonim ***** válasza:
25%
Nem igazán foglalkoznak velük. Ellátják őket, vígasztalják etetés, mosdatás, pelenkacsere stb, de fejlesztés, foglalkozás nincs.
2015. szept. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

hat, nalunk az elejetol baratkoztak.

Sot, nemcsak ellatjak oket, de olvasnak, enekelnek, mondokaznak is veluk.

1-es durva lehet az a bolcsi, ahova a gyermeked jar

2015. szept. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

én gyerekem államiba fog járni, ott sincs foglalkozás.


az idősebb gondozón már most látom, hogy rég belefásult a munkájába és csak műmosolyt képes felvenni, amíg ott a szülő..

a fiatal belülről kedves, közvetlen, csak ugye ő meg nem tud minden gyerekkel foglalkozni


az én gyermekem közben meg még abban a világban él, hogy őt szereti mindenki...

2015. szept. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem sosem. Teszik a dolgukat, a gyerek meg megtanul ehhez alkalmazkodni. Sajna, legtöbbször ez van. Több idejük nem lesz rá, mint előtte volt.
2015. szept. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nettó nyolcvanezerért senki nem fog külön foglalkozni senki gyerekével...
2015. szept. 16. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Értem én, de akkor mi a bánatért van az hogy csak 2 hetente tudnak beszoktatóst vállalni, mert hogy vele többet kell foglalkozni? Úgy gondolná az ember, hogy legalább az elején több figyelmet kap egy idegen helyre csöppent, szép reményekkel bement kisgyerek. Akkor mi ez a színjáték? Bölcsi előtt családlátogatás, hogy ismerjük meg egymást, ott meg lesz..juk magasról, úgyis ott van már.
2015. szept. 16. 06:10
 7/10 anonim ***** válasza:

Nos akkor én is ellentmondok annak, hogy semmit sem csinálnak.

Nálunk így zajlik, ahogy a kérdező is írja, 1-2 hét a beszoktatás gyerek függvényében. Pont azért, hogy ezen idő alatt az új gyerkőccel jobban foglalkoznak. Tehát reggel mikor bevisszük, már kötik le a figyelmét (tulajdonképp a szülő csak távolabbról van ott, hogy mégis lássa a gyerek ha gond van), ha 1-2 nap után már szépen eljátszik, bevonható játékba, akkor megkérik a szülőt, hogy kicsit menjen el, ha gond van persze szólnak, de nem szokott mert tényleg csak akkor küldik el a szülőt, ha úgy látják pár órát a gyerkőc valószínűleg ellesz anya nélkül. Aztán van az, hogy akkor reggeltől délig van ott, majd ha igény van rá akkor jön az ottalvós szakasz. Van olyan gyerek ahol ez 1 hét van olyan ahol 2 hét. Nálunk 1 hét volt a beszoktatási idő, így szóltak a következőnek, hogy jöhet hamarabb.

Szóval nálunk épp az a lényeg, hogy abban az időben az újjal foglalkoznak jobban (persze a többit sem hanyagolják el, de leginkább az ő figyelme van lekötve, hogy szokja a közösséget).

Szomorú, hogy sok helyen nem így van.

2015. szept. 16. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kerdezo, helyileg melyik bolcsode?
2015. szept. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, az én gyerekem nem jár bölcsibe, de tudom, hogy nincs fejlesztés (államiban), dolgoztam ott (nem gondozónő vok). Ellátják őket tényleg maximálisan, öltöztetik, pelenkázzák stb de amúgy nincs foglalkozás. A magánbölcsi, családi napközi más, ott azért vannak lehetőségek.
2015. szept. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
És ha nem barátkozik a gyerekkel amíg ott a szülő, az később sem fog.
2015. szept. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!