Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mért van az, hogy beteg a...

Mért van az, hogy beteg a kislányom, és a bölcsisek azzal fenyegetnek, hogy kirugják a bölcsiböl ha sokat hiányzik?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki a dolog, hogy egy hétig jár, és rendszerint egy hétig otthon van, mert mindig elkap valamit sajnos :( Bölcsibe mondták hogy vigyem be betegen is! Én erre nem vagyok hajlandó, erre közlik hogy akkor elvesztheti a helyét is. Nem értem ezt a hozzá állást!

2015. nov. 16. 12:32
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Lehet én egy kicsit más szemszögből nézem a témát, de szerintem ez van a háttérben!!!! Szabály: " Ha egy gyermek 10 napnál többet hiányzik a bölcsiből, nem kapja meg az intézmény az adott hónapra a gyerek utáni fejkvótát( kb. 490.000.- Ft/ hó)....na látod ez a baj!
2015. nov. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:

A böcsöde és az ovoda nem kötelező,az átalános iskola igen .Csak akkor nem kap a gyerekre valaki potlékot

ha lóg az iakolàból a gyerek. Ha beteg kérni kell neki igazololást !

2015. nov. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

a bölcsibe náthásan be lehet vinni a gyereket, csak lázasan, hányósan, fosósan nem!

sőt, ha lázas, hányt, megy a hasa, a bölcsődei gondozóknak értesítenie kell téged, és neked érte kell menned, és csak orvosi igazolással lehet visszavinned a közösségbe.

szóval ha enyhe a betegség, akkor szokták mondani, hogy nyugodtan beviheted. (mi kemény 1,5 hónapig tartó makacs köhögős, taknyos, náthával is bejártunk, mert munka mellett 1,5 hónapot nem tudok megoldani, meg a gyerek szereti is a bölcsit, itthon is beteg, meg ott is beteg, de ott jól elvan, nekem dolgoznom kell, stb.)

ha nagyon beteg volt, természetesen nem volt szívem bevinni nekem se, akkor itthon maradtam vele.

de a nátha az nem olyan betegség...

ezen az alapon az iskolába se vinné a szülő a gyereket, ha folyik az orra. sőt, sokan mennek be dolgozni munkahelyre náthásan. mert nem halálos dolog, csak nátha. az is betegség, csak "nem komoly"


nade visszatérve a dologra, szerintem a bölcsiből már oda felvett gyereket nem rakhat ki, csak ha a szülő kéri, de lehet, rosszul tudom, minden esetre sokat nem tudtnak tenni, ismerek egy anyukát, aki lepasszolta a gyerekét a bölcsibe, hogy otthon lóghasson kedvére, és hiába mondják neki, hogy mutasson már be munkáltatói igazolást, és sejtik, otthon is lehetne vele a gyerek, mert a nő nem dolgozik, mégse tudnak semmit se tenni. tehát aztán ő tényleg foglalja a helyet más gyerekek elől, mégse tudják a gyereket kitenni, szerintem ha minden második héten vanott a gyereked, akkor az nem lehet indok...


szóval nem olyan egyszerű ez a történet, illetve valószínű, én azt gondolom, nem fenyegetésnek szánták, hanem csak felesleges információközlés volt valamelyik "okos" részéről a dolog.

ne foglalkozz vele. ha nagyon aggódsz, kérdezd meg az intézményigazgatót, hogy náluk hogyan is van ez.

2015. nov. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Azért van különbség aközött, hogy egy bölcsis gyerek jár be náthásan, meg ha mondjuk én járok náthásan dolgozni.

Először is én ki tudom rendesen fújni az orromat, érzem mikor kell, a bölcsis gyerek nem biztos hogy ki tudja, ráadásul nem is szól hogy tele az orra. A gondozónő meg nem fogja porszívózni neki a bölcsiben, ezért rámehet a fülére stb. Ráadásul a bölcsiben még minden gyerek mindent a szájába vesz tehát simán megfertőzhet mindenkit vele.

Persze nem azt mondom hogy egyből maradjon otthon a gyerek ha egyszer kifújta az orrát, de ha nagyon náthás és köhög is akkor igen.

2015. nov. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!