Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Hány napra adjam be a bölcsibe?

Hány napra adjam be a bölcsibe?

Figyelt kérdés

2 éves és 3 hónapos a kislányom. Úgy alakult, hogy üzletet nyitok és most bölcsibe kell adnom. Viszont nem tudom, hogy mivel teszek vele jót? Ha hétfőtől péntekig bölcsizik, vagy csak heti 3 napot?

A munkám olyan lesz, hogy elég lenne heti 3 napot dolgoznom, így két napot vele lehetnék, de azt olvastam, hogy a kicsiknek jobb a rendszeresség és maradjon csak egész héten a bölcsibe.

Ki hogyan oldotta ezt meg, mik a tapasztalatok?


2016. jan. 19. 13:56
 1/7 anonim ***** válasza:
27%

Bölcsifüggő.

Nálunk apa heti 2 vagy 3 napot otthon van, fiunk mégis bölcsiben van. Mert a bölcsibe vagy visszük, vagy nem. Olyan nincs, hogy heti 2 vagy 3 napot visszük csak.

Ha nem kell minden nap, akkor csanába kell irati.

Az állami bölcsibe minden nap vinni kell. Csanába amikor akarod.


Szerintem a gyereknek jobb a heti 5 nap. Mert az rendszeres. Max vidd haza korábban, amikor otthon vagy.

2016. jan. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Gondoltam erre is, hogy akkor csütörtök péntek megyek érte délbe, csak akkor azzal nem zavarom össze hogy van amikor ott kell aludni van amikor nem?

2016. jan. 19. 14:01
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a tapasztalatom, hogy az ebéd utáni elhozás nem jó. Akkor nálunk mindig nyűgösség volt, vagy elaludt haza felé, akkor felébredt és nem tudott visszaaludni, vagy ébren maradt, aztán túlpörgött, és azért nem tudott elaludni otthon, vagy csak nagyon nehezen. (Az meg azért volt rossz, mert az ovisért meg indulni kellett később)


VIszont ha bizonyos napokon nem ment be, az jó volt, egy egész napot együtt töltöttünk ilyenkor.


Mi egyházi fenntartású de államilag támogatott bölcsibe jártunk, és bizony nekem megengedték szó nélkül, hogy heti egyszer ne vigyem.

Az én munkám olyan, hogy hetente kétszer este megyek el fél 5-kor és már csak 10 után jövök haza, amikor alszanak a gyerekeim. És vannak délelőttök amikor dolgozom és van, amikor nem.

Nekem gond nélkül megengedték, hogy otthon tartsam. Nem bírta volna a sok külön létet, és persze az otthon töltött időben is kell a munkámmal foglalkoznom, de azt úgy osztom be ahogy akarom, ergo nekem belefért hogy egy teljes napot vele legyek.

2016. jan. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én is úgy gondolom, hogy nem tennék rosszat vele, hogy ha 1-2 napot nem menne és akkor együtt lennénk, de barátnőm meg azt mondta, hogy vigyem csak be minden nap, addig meg itthon elvégzem a házimunkát. Hát nem tudom, lelkiismeretem nem hagy nyugodni.... vagy túl lelkizős vagyok?
2016. jan. 19. 14:45
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez nem lelkizés kérdéses, hanem egy ekkora gyereknek nem jó külön lennyi ennyit a szüleitől, még akkor sem, ha amúgy a bölcsibe szeret menni.

Amúgy nekem volt ilyen meg olyan napom is. Volt, amikor "kiélveztem", hogy egyedül vagyok otthon, és volt, amikor meg velem volt és "tojtam" a házi munkára.

2016. jan. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én ha állami bölcsi akkor minden nap érdemes vinni,viszont én volt hogy ebéd után elhoztam őt ha korán végeztem ,és még örült is .nyügös sem volt emiatt.
2016. jan. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is ilyen szituban voltam-saját cég,magamnak osztom az időmet-(annyi különbséggel,hogy 3 gyerekem van,és a kicsi kereken 2 éves volt).Nekem is azt javasolták(a 2 nagyobb nem járt bölcsibe),hogy ebéd után ne vigyem el,mert kizökkentem a ritmusból(játék,ebéd,lefekvéshez készülődés,alvás),és mire hazaérünk felpörög.Én sem akartam minden nap vinni,de arra is azt mondták,hogy legfeljebb 1 napot ne vigyem(és ha lehet vagy hétfőn,vagy pénteken ne,mert az nem jó,ha hét közben 1x megy,1x nem megy),mert kell Nekik a rendszeresség.Az is igaz,hogy mivel 3. gyerekről van szó,nagyon nagyon hozzá van szokva a gyerekekhez,és amikor nyári szünet után a nagyok elmentek suliba,oviba,egész egyszerűen unatkozott(innen jött a bölcsi ötlete).Már 2. nap ott aludt,és 3-4 hónap múlva már péntekenként is bevittem.Imádta!Ősz óta ovis,ezért beszélek múlt időben róla.Őszintén megmondva nekem is sokkal könnyebb lett így a munkám és a házimunkám elvégzése.A lányom (állami)bölcsije a kerület legjobbja hosszú évek óta(óriási túljelentkezéssel),így nekem semmiféle rossz érzetem,lelkiismeret furdalásom nem volt azért,mert beírattam.
2016. jan. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!