Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Normális, hogy egy bölcsődében...

Normális, hogy egy bölcsődében napi négyszer adnak csak inni a gyereknek, abból egyszer sem vizet?

Figyelt kérdés
Kakaó, tea, telicukrozott gyümölcslevek stb. A lányom mikor hazaér, megiszik egyszerre fél liter vizet is. Más szülő is panaszkodott már, de azt mondták a dadusok, náluk ez a szabály. A lányom vesebeteg, több folyadékra lenne szüksége, de nem adnak neki, akkor sem, ha beviszem, mert akkor a többi gyereknek is kellene, ha látnák, hogy a lányom iszik és az már macera hogy megint mindenkit megitassanak. Nálatok hogy megy ez? Tudom, nem kellene bölcsibe járatnom, de szeretnénk házat venni és ahhoz nekem is dolgoznom kell.
2016. máj. 12. 07:07
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
24%
Kicsit egoista vagy, utolsó, nem gondolod?
2016. máj. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
54%
Mondjuk az kemény,hogy tisztába vagy a gyereked betegségével,mégsem mozgattál meg minden követ,hogy ez megoldódjon...nem tudom hova jár bölcsibe,de a lányoméknál ott volt a kancsó víz,a poharak,és ha valaki kért,hát kapott.A nyári melegben is kivitték a poharakat,a vizet,és folyamatosan kínálgatták a kicsiket.Arról nem beszélve,hogy ebédnél és uzsonnánál is vizet kaptak.Reggelinél volt tej,kakaó,tea(ezek sem agyon cukrozva).Ja,állami bölcsi,nem magán.
2016. máj. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Minden követ megmozgattam eddig is. Ma is beszéltem velük, de azt mondták, tesznek magasról az orvosi igazolásra, itt akkor és azt iszik a gyerek, amit adnak neki. Reggelire kakaót, tízóraira cukros gyümölcslevet, délben tea, tízóraira tea, vagy kakaó. Nagyritkán vizet ebédre. Hiába pofáztam ma is fél órát, hogy ezek közül egyik sem csillapítja a szomjat, le se sz@rták. Ráadásul az új étkezési rendszer miatt rengeteg rozsos, teljes kiőrlésű kenyeret, kekszet kapnak a gyerekek, amelyek szintén fogják a hasukat. Ordított a lányom tegnap is kakilás közben és gyakorlatilag egy hatalmas kő jött ki belőle. Ha nem tetszik, el lehet vinni innen a gyereket, azt mondták, nem kötelező idejáratni. Esz az ideg...Más szülőt is, de tehetetlenek vagyunk. Kihez kellene fordulnunk? Önkormányzat, gyermekvédelem? Attól tartok ők is a bölcsivezetőnek adnának igazat, mert nagyon nyal nekik.
2016. máj. 13. 09:18
 14/20 anonim ***** válasza:

Tértivevénnyes ajánlott levél a bolcsodevezetonek, a jegyzője és a bölcsőde felettes szervének (honlapon fenn kell hogy legyen). Ugyanaz a levél, a végén feltuntetve hogy 3 példányban készült és hogy hova lett elküldve.

Leíró a problémát, csatolod az orvosi igazolast és várod a 30 napon belüli választ.

M3lyik bölcsi ez amúgy?

2016. máj. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Egy elmaradott Isten háta mögötti falu bölcsödéje, ahol képzetlenek sajnos a dadusok, de még a bölcsi vezetője is sajnos. Azért lett csak megválasztva mert ő volt ott legrégebben, de nem tanulta a szakmát. Lövése sincs melyek az új irányelvek. Ahogy anno ő látta, úgy csinálja azóta is. Itt mindenki ismer mindenkit így hivatalokban is annak lehet szava, aki jobban nyalizik.
2016. máj. 13. 10:14
 16/20 anonim ***** válasza:
Azonnal tedd át egy másikba!!! Vagy maradjatok otthon, házat majd később vesztek, amikor már a kisgyerek magától tudja megtenni, amire szüksége van, akkor iszik, amikor akar.
2016. máj. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Tudja mondani hogy szomjas. Itthon is mondja, így biztosan bölcsiben is jelzi, csak az ottani diktatúrában nem foglalkozik senki vele, mert hát akkor más is kérne és az borzalmas macera...Amint kilép a bölcsiből, már kéri is az innivalót és bevág több decit belőle.
2016. máj. 13. 10:40
 18/20 anonim ***** válasza:

"Macera minden gyereket megitatni"


Nálunk fordítva van, mint ahogy írod. Alap hogy vizet isznak, reggelihez kapnak kakaót/tejet.

Gyümölcslevet csak akkor, ha mi szülők viszünk be... meg kekszet, ropit.

De nem macera nekik, láttam már többször. Minden gyereket leültetnek az asztalhoz, kap 1-2 kekszet, műanyagpoharat, és abba vizet vagy gyümilevet.


Ha ilyen lenne, én tuti vinném akár a szomszéd városba is, nem hagynám ott ilyen hozzáállással.

2016. máj. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Én vinném máshova, vagy halasztanám a házvásárlási projektet, a gyerek egészsége fontosabb.


Egyébként remélem, hogy a bölcsődében dolgozók mindegyike egész nap csak négyszer iszik, és akkor is ilyen cukrozott vackokat...

2016. máj. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, itt a IX.kerületben vizet is kapnak a gyerekek, mindig van bent egy üveg bubimentes víz és ha szól valamelyik, akkor kap egy pohárral. Sőt most kisfiam beszoktatásra a saját iszis üvegét is bevihette, mert ő ebből iszik csak. És ez állami bölcsi. SZóval ez csak a ti bölcsitek elmaradottsága, igenis meg tudnák oldani ha akarnák!
2016. máj. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!