Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ha a gyerek bölcsődébe kezd...

Ha a gyerek bölcsődébe kezd járni tényleg elveszik a gyest, ha nem megyek vissza dolgozni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kisfiam most másfél éves. Szeptembertől iskolába fogok járni, 2 éves képzésre. Férjemmel úgy beszéltük meg, hogy megpróbáljuk azt, hogy 2 év után nem megyek vissza dolgozni, hanem maradok itthon gyesen (ha bírjuk anyagilag, ha nem akkor megyek vissza dolgozni) Így legalább nagyjából normálisan tudom csinálni a sulit és hátha úgy jön ki a lépés, hogy már vissza se kell mennem dolgozni. Aztán jött olyan gondolat, hogy nyugodtabban tudjak tanulni, hogy ha majd a kisfiam bölcsibe jár, akkor tudok délelőtt tanulni (bár fájt volna a szívem, hogy én itthon vagyok és lehetnék vele, de ez a helyzet, most így kívánta volna). A lényeg, hogy olvastam nemrég, hogy ha bölcsibe kerül a gyerek, akkor elveszik a gyest, mivel így megoldódik a gyerek napközbeni ellátása...nehogymár otthon üljön az anyuka...gondolom én.

Szóval ez azt jelenti, hogy akkor ha kisfiam megy bölcsibe, akkor mehetek vissza dolgozni 3 műszakba+mellette tanuljak. A problémám ezzel "csak"annyi, hogy kézzel-lábbal menekülök a jelenlegi munkahelyemről, ezért is vágtam bele a suliba, hogy tudjak másfelé lépni. Eddig sem tudtak elengedni szabira, mert olyan pozícióban dolgozom, hogy lehetetlenség a váltás...tudnék erről rengeteget mesélni. Szóval fogalmam sincs, hogy hogy fogok tudni bejárni péntek-szombat suliba, mikor dolgoznom kell majd. Plusz, ha ne adj Isten baj van a gyerekkel a bölcsiben, hogy megyek haza?!Az ugri-bugrit nem sok munkaadó tűri...

Szóval így most kicsit meg vagyok fogva, mert akkor vagy azt csinálom, hogy egyáltalán nem megy bölcsibe és megpróbálunk "eltengődni" a gyesből...de ha meg nem megy, akkor mehetek vissza dolgozni, de azt se tudom, hogy fogjuk megoldani a téli időszakot, mert akkor férjemre sem tudok számítani nagyon :(

Egy kicsit patt helyzetben vagyok. Ti mit csinálnátok?

Más segítségünk sajnos nincs. A suli is kérdéses a téli időszakban.



2016. szept. 1. 22:16
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
73%

[link]

A cím igen megtévesztő. A GYED-ről ír és egy szó nincs benne GYES-ről.

2016. szept. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
78%

A GYED-ről tudom, hogy így van, a gyest kétlem.

Egyébként más képzést nem találsz, ami csak heti 1 napos, vagy hétvégés, vagy esti?

Én júliustól dolgozom, a fiúk most vannak beszoktatáson a bölcsődében (1 és 2 évesek) és beiratkoztam másoddiplomára, ami jövő héten kezd, heti egy nap, péntek. Aznap az apjuk hozza őket el bölcsiből, a munkáltatóm adott tanulmányi szerződést munkaidőkedvezményre, ami a heti egy nap elengedést jelenti fizetés mellett. Így megtarthatom a gyedet, a gyest és a munkabérem is 100%-os, jövőre a tandíjamat is fizetik elvileg. A 2 éves egész nyáron, amióta a bölcsit megnéztük, arra készül, hogy megy és ma alig tudtam hazahúzni. A kisebb meg a nagyot utánozza, egyelőre jó döntésnek látszik, hogy elkezdték így.

Csak azért írom le az esetemet, mert én így oldottam ezt meg, a gyedről gyesről nem mondtam volna le, de a munkáltatómmal ezt előre egyeztettem, hogy segítsen be ennyivel és szóban meg is állapodtunk, mielőtt visszamentem.

2016. szept. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:

Az jutott még eszembe, hogy a gyest az kincstártól kapod segélyként, az oep a gyed-es és teljesen más a kettő alapja.

Szerintem hívd fel a kincstárat és biztosan fognak segíteni ebben, hogy jár vagy nem, ha a gyerek már bölcsis, de nem vesznek vissza mégsem, vagy újra terhes leszel pl. és a nagyobb marad bölcsiben.

2016. szept. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
2016. szept. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
77%
Nem veszik el.Én is így voltam.
2016. szept. 2. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
A gyest nem veszik el, de a bölcsibe hogy fogják felvenni, ha nincs munkahelyed?
2016. szept. 2. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

A gyed-ről szóló törvényben benne van, hogy nem jár, ha bölcsiben van a gyerek, a gyes-ről szóló törvényben nincs ilyen. Eszerint a gyes jár.

Jövő szeptembertől mész képzésre?

2016. szept. 2. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
79%
Bölcsődében kérnek munkáltatói igazolást. Nem egy játszóház, ahova csak úgy leviheted a gyereked, aztán hazamehetsz tenni-venni.
2016. szept. 2. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
86%
Én is így gondoltam a kérdésem, ahogy írta a 8as. A bölcsödei felvételhez kell a munkahely igazolása, hogy visszavárnak és mész dolgozni. Anélkül nincs felvétel.
2016. szept. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
56%
8-9 nem csak a nagyvárosokból kell kiindulni. Mi kisváros vagyunk, 1 bölcsi van, és örülnek, ha visznek gyereket, mert kevesen vannak...
2016. szept. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!