Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Minden szülő ennyire félti a...

Minden szülő ennyire félti a munkahelyét, hogy inkább betegen viszi a családi napközibe a gyermekeit?

Figyelt kérdés

Pár hónapja elkezdtem dolgozni gondozóként.

Nagyon le vagyok döbbenve.

Sok szülő képes a beteg gyerekének is igazolást "intézni" és bedugni az egészségesek közé.(vigyorogva)

Kérdezem én, miért? Mire jó ez?

Ok, félti mindenki a munkáját de úgy gondolom, hogy a gyerek a legfontosabb.

Mindegy, hogy a kicsik lázasak otthon kapnak Nurophent és mehet fertőzni a többit.

Ha pl a gyerek hány, hozza másnap is mert a gyerek csak "befal"

Napokig lehetne sorolni a magyarázatokat.

Nagyon bosszantó, mert egyszer azt veszik észre, hogy pénzük van de gyerekük nincs...vagy még azt sem.

Máshol is ilyen kiábrándító a helyzet??Vagy csak én találtam rossz "közeget"?

A gyakrolati helyemen (állami bölcsi) teljesen más volt.


2016. dec. 2. 14:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ilyen mindenhol van sajnos. Mondjuk nem ilyen sok, legalábbis ahogy én tapasztalom.


A "felfordult a gyomra"- hányás viszont valós dolog. Kellemetlen dolog, de nem fertőző.


Szerintem a gyerekorvosokat kéne jobban ellenőrizni. Amíg egy kis kp-ért megírják az igazolást, a bölcsi nem sokat tehet.

2016. dec. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

ha gyerekem:lázas,nagyon náthás,fáj a torka stb nem viszem én sem. (meg ha elötte nap hányt-de tuti hogy nem azért mert összeevett mindent) akkor sem

DE: nem rohanok én sem vele rögtön dokihoz ha csak kicsit folyik az orra,vagy egyet kettőt köhint.

Amúgy:igen! sokan viszik nálunk is betegebben a gyereket oviban

2016. dec. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
61%
Hidd el, olyanok is beviszik akik otthon vannak és nem dolgoznak...legalábbis nálunk
2016. dec. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%

Családi napközibe többnyire tényleg olyan adja a gyereket, akinek van is munkahelye, és igen, féltik!


Mert egyszer egy évben ha meri mondani az ember a főnökének, hogy beteg a 3 éves gyerek, otthon lennék vele két napot, akkor már tüzet fúj, és megy a fenyegetőzés, hogy ha reggel nincs ott időben, akkor elég ha a papírokért megy be.

És ha ez csak üres fenyegetőzés lenne, még tojna is bele az ember, de nem az. :(

Semmilyen megértés vagy tolerancia nincs a munkaadókban, sőt: kisgyerekesként kétszer annyit kell letenni az asztalra, hogy komolyan vegyenek, mert "úgyse tudsz túlórázni", és "mindig te vagy otthon ünnepekkor", és "állandóan táppénzen vagy a gyerekkel".

Pedig ahogy írom, én még áldásos szerencsés helyzetben vagyok, mert anyámmal egy utcában lakunk, nyugdíjas, és figyel a gyerekekre, ha betegek. És mégis megkaptam, mikor egyszer nekem kellett otthon maradni, hogy "bezzeg te soha, te mindig, te állandóan, te mindig a gyerek miatt", stb. (Legjobb az volt, mikor januárban beírtam a húsvéti szünetre a szabit, és képesek voltak behívni, miközben hirtelen azt se tudtam, hová teszek másnap két ovis gyereket.)


Úgyhogy képzeld el kérdező, hogy ez így megy ma Magyarországon, hogy vagy beviszed a gyereket begyógyszerezve, taknyosan, lázasan, vagy pedig nem lesz munkahelyed!

És lehet a gyereket nagyon szeretni, de ha éhes, vagy ha fázik, akkor kitörölheted a se.gged azzal, ha megöleled, hogy te mennyire szereted. Akkor se lesz sokáig gyereked, ha kikapcsolják a vizet és a villanyt, meg nincs fűtés a lakásban.

Azokról az anyákról szót se ejtettem, akik egyedül nevelik a gyereket, tehát még csak az apával sem osztozhatnak a terheken. (Se felügyeletben, se bevételen.) És ilyen is rengeteg van az ovis gyereket nevelők között! A legtöbb házasság sajnos a gyerek 3-4 éves kora körül romlik meg végképp. (Ezt most hagyjuk, hogy miért pont akkor.)


Van pénzük... khm... ez megint olyan kicsit fellengzős kijelentés. Az a havi 120 ezer, amit hat órában megkeresnek, igazán hatalmas és irigylésre méltó összeg. Nyolc órában pedig nem tudja vinni és hozni a gyereket!


A helyzet a legtöbb helyen kiábrándító, de nem az óvodákban és a csanában, hanem a MUNKAHELYEKEN. El tudod te képzelni, mi zajlik olyan munkahelyen, ahol sok nő van, mikor jönnek a szülőik és évnyitók szeptemberben, a mikulás ünnepségek, az anyáknapja (amit ugyanarra a péntekre szervez minden ovi és iskola, és mindenkinek egyformán fontos lenne eljutni!!!), és a szünetek alatt. Teljesen átlagos jelent, hogy anyáknapja előtti héten hol ez sír a mosdóban, mert nem engedték el, hol az, megy a cserélgetés, egyezkedés, sőt van aki fizetni is képes valakinek, hogy átengedje neki a pihenőjét, csak hogy elmehessen a gyerek fellépésre.

Tudod, arra a gyerekére, akit olyan gonosz, alávaló, és felelőtlen módon betol a csanádba, mert sokkal fontosabb neki a pénz...


Ha már most ott tartasz, hogy a szülő az ellenséged, és biztos direkt kiba.szásból csinálja ezt, nem azért, mert az egész család megélhetése múlik rajta, akkor én inkább tudom javasolni, hogy keress valami másik állást, mert tönkre fogjátok tenni egymást a szülőkkel!

2016. dec. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%
Az én fiam is járt családi napközibe és az egyik évben sajnos olyan volt a szülőgarnitúra, hogy bizony jellemző volt az, amit írtál, Kérdező. Szerencsére a második évben már nem, akkor normálisabban álltak ehhez a kérdéshez a szülők. Nem tudok egyet érteni az előző válaszolóval, mert családi napközibe jellemzően nem a 120.000 forintot kereső szülők hordják a gyereket, hiszen az nem olcsó dolog. Nálunk is jellemzően igen tehetős szülők (több vállalkozó is) gyerekei jártak a csanába és mégis sokszor hozták be a beteg gyereket. Számomra is érthetetlen és dühítő volt a dolog, mert én nem vittem be betegen, így sajnos az első év katasztrófa volt.
2016. dec. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Pl a héten ilyen szülő miatt a 7gyerekből 4lett beteg és kezdett el hányni....

Az a szülő aki betegen elhozza a gyerekét az én szemembe nem normális!Ha csak egyszer kikúrálná rendesen azt a szerencsétlen gyereket és nem vinné állandóan betegen be...talán neki is jobb lenne mint állandóan szaladgálni érte délben.

Baromi idegesítő pl azis, hogy én elviszem a gyerekemet egészségesen és a másik napokig fertőzi mert anyuka és apuka nem tudják megoldani a helyzetet.Nem értem, a beteg gyereknek otthon jó, ott gyógyul meg, nem a csanában és az oviban.

Ja és arról nem beszélve hogy minket is kitesznek ennek aztán meg ha betegen dolgozunk maszkban és nem bírunk ne adj Isten történik valami azért ki a felelős? Persze,hogy az gondozó ... az ő munkája kit érdekel. A sok tp miatt akár őt is kirúghatják...ja hogy az senkit sem érdekel. Végülis majd kifizeti valahogy a számláit meg adhat enni neki a semmiből amivel még a s.ggét sem tudja kitörölni.

Önzés.

2016. dec. 2. 18:05
 7/16 A kérdező kommentje:
Akkor javaslom mivel te is panaszkodsz keress új munkát mert (te is elég frusztrált vagy.) ;-)
2016. dec. 2. 18:09
 8/16 anonim ***** válasza:
Nálunk egyébként több szülő mondta, hogy "de hát Nyugat-Európában is így van". Én utánaolvastam és meglepődve tapasztaltam, hogy tényleg :-(
2016. dec. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
77%

Ha a te gyereked beteg állandóan,nem dolgozol? Tudod nekem otthon volt lázasan a gyerek,kórház volt a vége. Ki is rúgtak,csak táppénzre vettek még péntek éjjel mikor bekerült,igy hónapokig tudtam húzni a dolgot. És addig havonta kétszer három napot járt.oviba,mert mindig beteg volt. És igen,a munkám bánta. Nem volt könnYű egyedül ám,párom segített,pedig akkor még nem is voltunk együtt. Tudod milyen kínos ez?

Gondolod a csanába a tehetősebbeknek nem bánhatja a munkája? Sulibol se lehet otthob a gyerek náthával,kis köhögéssel,a tanárok mégse ócsárolnak... Minden szülőnek tudnia kell hol a határ,mikor már nem viheti.

2016. dec. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon igazságtalannak tartom hogy valaki otthon van a beteg gyerekkel és kikuralja a másik meg le@rja adott esetben mert a munkahely. Nem mellesleg lehet hogy valakinek csak az orra folyik és kohint a másiknak meg szövődménye lesz mert van pár alattomos betegség. Egyébként meddő vita. Soha nem lesz olyan hogy mindenki egészséges. Ahol két szülő kereső képes ott oldják meg.
2016. dec. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!