Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Az rossz jel, ha szeret...

Az rossz jel, ha szeret bölcsődébe járni. (? )

Figyelt kérdés

Egy éve jár bölcsődébe a lányom, most két és fél éves. Nagyon jó intézményt fogtunk ki, kiváló gárda, a gyerek imádja, néha vasárnap is el akar indulni. Itthon, mióta tud annyira beszélni, mindig élménybeszámolót tart, nagyon szereti a gondozóit, pedig néhány cserélődött is. Ráadásul rettentő barátkozós, ingerkereső típus.


Játszóházban egy két gyerekes anyuka mellé keveredtünk, beszélgettünk. Két gyereke van, a kisebbik 2 éves. Ahogy a bölcsőde szóba került, már azt is szinte ördögtől valónak tartotta, hogy 3 éves kora előtt intézménybe jár. Ő 3 éves koráig otthon marad a gyerekeivel legalább, de lehet, hogy tovább. (Ő gyerekei, ő döntése, nem az én dolgom. Nekik így jó.)

De amikor mondtam, hogy mennyire szereti és milyen jó az intézmény, akkor jött a feketeleves: a lányom nem is kötődik hozzánk, lelkileg sérül, stb. Annyira meglepődtem, hogy hirtelen reagálni se tudtam, illetve meddő vitába mentem volna bele.


Találkozott már más is ilyen attitűddel?


2016. dec. 5. 08:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
32%

szerintem ez így önmagában nem baj. az lehet egy intő jel mondjuk, ha beszoktatáskor, mindenféle elváláskor teljesen közömbös, sosem sír, stb. az jelezhet pl. autizmust (nem ijesztgetésből tényleg csak szemléltetésképp a szélsőséget írom) ilyenekre érdemes odafigyelni, de az, hogy két és fél évesen szeret közösségbe járni az kifejezetten jó is és ahogy kivettem a szavaidból, nem az előbbiről van szó nálatok.

biztos van ilyen hozzááálás, bár a környezetemben még senki sem maradt otthon a gyerekek 3 éves koráig...(bár ez is ezer tényezőtől függő dolog...)

2016. dec. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%
Dehogy baj. Pláne, h te is írod, nagyon jó bolcsit találatok, ráadásul a kislány szívesen tart élménybeszámolót is, stb. Nem kell osanyakkal foglalkozni.
2016. dec. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, te magad írod, hogy egy nagyon jó bölcsi, a kicsi jól érzi magát más gyerekekkel, mi a gond? Az, hogy ő ezt megszokta, ráadásul élvezi is, szerintem jó dolog. Egyáltalán nem jelenti azt, hogy ne kötődne hozzátok Ráadásul egy 2,5 éves kicsinél semmit sem jelent az, hogy vasárnap is menne, mivel nem ismeri a napokat, azok jelentőségét. A másik nő gyereke meg majd lehet frusztrált lesz, vagy ki tudja, az is lehet, hogy nem. A lényeg, hogy ti is szoktatok-e tartalmasan eltölteni időt egymással, vagy a gyerek csak van, ti meg élitek világotokat? Nem hinném, hogy így van, de ha ettől félsz, akkor ezeken gondolkozz el, hányszor ülsz le vele játszani, mesét olvasni neki, diafilmet vetíteni (amit a kicsit imádnak). Ha eleget, akkor nincs mitől félned.
2016. dec. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Szerintem te is tudod jol, hogy butasagot beszelt az a no.

Mondom ezt ugy, hogy az en gyermekeim sem jartak bolcsibe, csak ovodaba, de nem amiatt, mert en az ordogtol valonak tartottam az ovodat.

Szerintem orulj neki, hogy a gyermeked szeret oda jarni es jol erzi magat. Az egyik gyermekem 7 eves koraig minden reggelt massziv sirassal inditott, amikor ovodaba, iskolaba vittem. Ritka kivetel volt, ha nem sirt. Sokszor be sem tudtam kuldeni, ott kellett vele maradnom meg az iskolaban is, majd kiosonnom es igy is hetente minimum ket alkalommal hivtak rovid idon belul telefonon, hogy menjek be, mert egyszeruen nem hagyja abba a sirast es kikeszult. (OK, o mas, mert autista, de a lenyeg ugyanaz.)

Lelki terror volt az egesz neki is es nekem is. Utaltam az egeszet, sajnaltam a gyereket es persze munka szempontjabol teljesen meg voltam love.

A masik fiam pedig mar 3 evesen is szaladt be az oviba, annyira szerette, hogy rendesen elkosszonni sem volt idom.

De ettol meg ugyanilyen boldogan jott is haza velem.

Ez nem azt jelentette, hogy engem nem szeret, vagy nem kotodik hozzank, csak annyit, hogy hala Istennek jol erezte magat ott is.

Ez az idealis.

2016. dec. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
87%

Az ősanya csak saját magát akarta igazolni, tök mindegy, mit mondasz, akkor is te vagy rossz, mert beadod szegény babucikát bölcsibe, ahol ki tudja, mit művelnek vele.


Nekem két gyerek már iskolás, és sosem gondoltam volna, hogy az bajt jelent, hogy szívesen mennek oviba, szeretnek játszani a többiekkel, és bőgve válunk el minden nap az ajtóban.

Én eddig úgy tudtam, hogy a gyerek biztonságban érzi magát az oviban is (nem bántják a gyerekek, szereti a gondozókat, stb.), és tudja azt is, hogy nem örökké marad ott, anyu vagy apu ezer százalék, hogy jön érte, akkor az a normális, ha nem sír.

Amelyik gyerek sírva búcsúzik, az vagy attól fél, hogy többé nem mennek érte, hogy nem szeretik a szülei, és "lepasszolják", vagy negatív hatások érik az oviban, amire senki se figyel. Ez pedig nem a jó szülő ismérve.


Úgyhogy az ősanya a hül.yeségeivel elmehet lencsét hámozni. :P


Kiegyensúlyozott, boldog gyerek szívesen van más gyerekek között. Egyáltalán nem azt jelenti, hogy autista lenne. :D (A fiam Aspergeres, szóval nem csak okoskodok.)

2016. dec. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a nagyobbik kifejezetten társaságkedvelő, másfél évesen már napi 2x3 órát jártunk játszótérre, ahol folyton más gyerekeket kergetett barátkozni én meg le sem voltam tojva, pedig szívesebben játszom velük, mint a padon üldögélek. A bölcsibe, majd oviba könnyen beszokott és szerette és én ennek örültem (bár sírtam is egy sort:). A kisebbik jóval "anyásabb", de neki (is) muszáj volt 2 évesen elkezdeni. Végül nem volt nagy hiszti, de olyan rezignáltan fogadta és egy jó fél év kellett, mire feloldódott és nem összeszorított szájjal és bújósan járt. De ő a játszótéren sem egy nagy barátkozós, és itthon is jól játszik egyedül is (már ha hagyják:). Szóval teljesen más típusok, még sem érzem, hogy az egyik kevésbé kötődne hozzám, mint a másik, este pl. ugyanúgy bújnak, vagy ha fáj valamijük, hozzám szaladnak.
2016. dec. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
* jav. NEM bőgve válunk el, értelem szerűen.
2016. dec. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
46%

En is azt gondolom hogy az a legjobb ha a gyerek 3 eves korig otthon marad, a bolcsodet szukseges rossznak tartom, de nyilvan vannak eletszituaciok amikor nem elkerulheto.


Viszont szerintem az kifejezetten jo jel ha a gyerek szeret oda jarni. Semmilyen logika alapjan nem birom levezetni hogy ez rossz lenne :)

2016. dec. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
67%

Sok gyerek anyás,és oviba is rángatni kell. Ez sokkal rosszabb dolog. Inkább azok a gyerekek ilyenek,akiket nem hagytak sode magára játszani se. De ettől még nem rossz anya ő se,meg az se ,aki önállóságra szoktatta.

Szerintem könnyebn a gyereknek és szülőnek is ha örömmel jár a gyerek. Munka mellé nekünk se sok idő van a gyerekre,de ettől még engem jobban szeret mint az óvónőt. De ez az élet rendje,nem hogy majd suliig otthon ül,utána meg 50éves koráig.

2016. dec. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nekem van 1 fiam és 1 lányom.

A kicsi bölcsis, a nagyobbik ovis.

Mindegyik szeret járni.

Muszáj volt, h bölcsibe vigyem, nincs segítségünk, én nem találtam olyan munkahelyet sem, ahova 4-6 órában tudok menni, illetve nekem a gyes sem volt elég anyagilag.

Szóval muszáj volt vinni bölcsibe.

Szeret járni, rengeteg dolgot megtanult, szereti az óvónőket, a gyerekeket.

Én ezt nem gondolom bajnak. Nem is autisták, mert nem kell őket reggel ovib/bölcsibe rángatni és nem üvöltenek, h nem akarnak menni.

Én örülök, h szeretnek ott lenni.

Aki megteheti, h otthon marad 3-4-5-x éves koráig, az szereti hangoztatni, h micsoda rossz dolog a bölcsi, de szerintem nem kell velük foglalkozni.

2016. dec. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!