Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Szóvá tegyem, hagyjam? Dühös...

Szóvá tegyem, hagyjam? Dühös vagyok.

Figyelt kérdés

Kisfiam áprilisban lesz 3 éves. Igazából nem bölcsibe jár, hanem a bölcsi épületében egy külön teremben van gyerekfelügyelet. Oda jár hétköznaponként 9-11. Így szokja a társaságot, kicsit leválik rólam, mert nemsokára ovi. Nagyon szeret ide járni.

Na akkor a lényeg. Pár hónapja szépen szól, ha pisilni kell, nincs baleset. Ma volt a 3. eset, hogy mentem érte és a büntiszéken ült. Azért, mert nem hajlandó lehúzni a nadrágját illetve maga után a wc-t. És én minden nap megkapom, hogy anyuka tessék gyakorolni, mi lesz vele az oviban, ott ezt nem csinálják meg, utálni fogják a gyereket stb. Ma az egész 2 órát a büntiszéken töltötte, mert nem húzta le a nadrágját magának, hanem a gondozóknak kellett. Illetve levette a cipőjét és nem tudta visszavenni. A gondozónő nevetve mondta, hogy jól elvolt a büntiszéken, játszott a cipőjével.

Dühös lettem és sajnáltam a gyerekemet. Nem azért fizetek és hordom oda, hogy az ott töltött 2 órában a büntiszéken üljön.

Másrészről tudom, igen, illene már ezeket tudnia, elkapattuk rendesen, nem akar sok mindent egyedül csinálni. Megtesszük mi neki.

De nem gondolom, hogy az célravezető lenne, ha büntiben van. Attól megtanulja lehúzni a nadrágját? Próbálom vele minden nap itthon, nem akarja, ordít.

Mit csináljak?


2017. jan. 18. 21:37
1 2
 1/14 anonim válasza:
60%
A kishapsi már most tudja, hogy a férfigatyák lehúzása a nők dolga.
2017. jan. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%

Ezért még fizetsz is ráadásul?.... Többet a környékükre se mennék a gyerekemmel.


Egyáltalán nem reális amit mond, a kiscsoportos ovisoknak igenis segítenek mindenben, és szép lassan mindegyik belerázódik abba, hogy egyedül megcsináljon mindent. Nem hinném, hogy arról van szó, hogy képtelen lehúzni a nadrágját (gondolom egy gumis derekú nadrágról van szó), hanem arról, hogy nem akarja - ez pedig egy pillanat alatt megváltozhat. Szép szóval, türelemmel kell ezt megváltoztatni.


Még hogy ezért nem fogják őt szeretni... Hogy képesek ilyenekkel riogatni téged, a gyereket meg két órán át ültetni büntetésből a széken??? Így csak annyit tanul meg, hogy az ovi egy vacak hely lesz, gondolom neki is mondják az okosságaikat.

2017. jan. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Norman Bates ***** válasza:
92%
Mindenkeppen tedd szova, ez nem allapot. 10 percre odateszek oke ez a modszeruk, de hogy abbol all az egesz gyerekfelugyelet, amiert te meg fizetsz is, hogy buntiben ul szegeny. Nagyon meg fogja utalni az intezmenyeket, ne csodalkozz, ha minden nap sirva fog oviba menni :(
2017. jan. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%

Fiam állami bölcsibe járt, egész napra. Soha nem volt ilyen vond. Szerintem ott nincs is büntiszék... Nem volt semmi ilyesmi elvárás. Ő is nagyon "elkényeztetett" volt. Pontosabban túlságosan kiszolgáltam, így későn önállósodott.

Most már ovis, még ott is segítenek neki, ha nem tud öltözni egyedül (pl az overált felvenni). Szeptemberben, amikor kezdte az ovit, egyáltalán nem tudott egyedül öltözködni. Mára már szepen megtanult. Büntiszék nélkül.


Szerintem vedd ki onnan, mert az ilyen ember alkalmatlan a munkájára, és a gyerekednek ez nem tesz jót.

2017. jan. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megerősítést.

Igen, tudom, hogy tudja ezeket, csak nem akarja. Úgyis megcsinálom helyette.

Tanácstalan vagyok, mert ez most kezdődött napokban. Eddig is csesztettek minden nap ezzel a nadrág lehúzással, de nem büntették. Ez most kezdődött.

A fiam imád odajárni, már a holnapot is várja.

Már komolyan azon gondolkodtam, hogy inkább adok rá arra a 2 órára pelenkát, csak hagyják békén, hadd játsszon.

2017. jan. 18. 22:02
 6/14 anonim ***** válasza:
48%
Ha nem dolgozol, vedd ki.
2017. jan. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%

Alapszabály h semmit nem szabad erőltetni, plane a szobatisztaság körül.

Az is lehet h még törődésre vágyik nem akar egyből önallo "felnottes"életet.


Szerintem tobb helyen megszegték a szabályzatot.meg mi az már h bolcsiben büntiszék??es ket oràt??

Ezek nem gondozok.mehetnének a hirekbe az mellé aki összekötözte a gyermek kezeit szintén ovi v bolcsi...

Ezek befasult beteg "emberek"

2017. jan. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nem dolgozom. Nem volt ez kötelező. Hallottam róla, gondoltam megpróbáljuk. Már első nap ki tudtam ülni, soha nem sírt egy percet sem. Sorolja itthon a gyerekek neveit, hogy milyen játékok vannak. Illetve az esti téma nálunk az, hogy ugye holnap is mehet a bölcsibe.

Nem szeretném, ha ezt a lelkesedést lerombolnák a gondozók.

Szeretném ezt valahogy finoman elmondani, hogy ne csattanjon a gyereken.

Nekem is nagyon jó így, abban a 2 órában megfőzök, kitakarítok, így délután màr nincs más dolgom mint vele játszani. De most nem jó, itthon reménykedek, hogy nem a büntiszéken ül.

2017. jan. 18. 22:20
 9/14 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem jelentsd is a főnökének, írj panaszt. Nem normális viselkedés ez. Az ilyen miért foglalkozik gyerekekkel? Menjen a katonaságba.
2017. jan. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Snorri ***** válasza:
100%
Két óra bünti? Szegényke! Ez nagyon durva! Szerintem a végén már azt sem tudja miért ül ott. :-(
2017. jan. 19. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!