Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Jogosult vagyok 18 évesen a...

Jogosult vagyok 18 évesen a családi pótlékot, saját számlámra kérni?

Figyelt kérdés

Májusban elköltözök, illetve továbbtanulást folytatok szeptemberben. 18. Életévemet betöltöttem, és szeretném ha a családi pótlékot nekem utalnák, egyéb családi okok miatt.

Lakcím változtatás/előre láthatólag/ nem fog történni, de nem fogok a szülői házamba lakni már.

Jogosult vagyok erre? Ha igen, merre fele tudok intézkedni?

És szükséges ehhez-e a szülő, akinek jelenleg jár a CSP.?


2021. márc. 22. 12:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem értelek. Van már egy gyereked ennyi idősen, vagy mi?
2021. márc. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ez a szülőnek jár utánad és nem neked.
2021. márc. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Még jár majd neked a családi?

Van rá lehetőség amúgy, az államkincstár az illetékes ebben, viszont aki igényli, annak van jogosultsága módosítani, nem annak aki 'miatt' jár.

2021. márc. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
28%
19 éves vagyok, úgyanúgy tanulok és én kapom. Abban az esetben kaphatod saját számládra, hogyha más a bejelentett lakcím. Pont azért mert 16 év felett ez már nem családi pótlék, hanem iskolázottsági támogatás, ami saját jogon jár.
2021. márc. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Tehát ha változtatok egy lakcímet, akkor nekem jár már. Igen, iskolázási támogatottság miatt szeretném saját magamnak igényelni. Állandót is megkell változtatni, vagy csak elég a tartózkodási hely?
2021. márc. 22. 13:19
 6/12 anonim ***** válasza:

[link]


Ezeket találtam. Állandó lakcímedként kell szerintem máshol élned, mert önmagában tanulmányok miatt távol élő gyerek nem számít ha jól értem.


És arra kell figyelni, hogy ne igenyeljétek egyszerre, különben kavarodás lesz. Tehát aki eddig igényelte, pl édesanyád, ő többet ne kérje, ha te igényled magad után.

2021. márc. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Családi csak nappalin jár. Gondolom levelezőre mész hogy tudj dolgozni.
2021. márc. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nappalira megyek. Ahol kollégium biztosított, és ösztöndíjas.
2021. márc. 22. 18:54
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha betöltöd a 18-at, saját jogon meg is kell igényelni, felszólít a MÁK. De felsőfokú tanulmányokat folytatónak nem jár, hiába nincs még 20. A lakcímnek semmi köze az egészhez. Unokám pár hónapja lett 18., innen az ismeret. (ne lepődj meg, hogy csak 14800,- Ft jár majd)
2021. márc. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Felsőoktatásban tanulóknak már nem jár. Ha fősulira, egyetemre, vagy FSZK-ra mész, akkor már nem jár nappalin sem, huába nem vagy még 20. Középiskola végéig jár automatikusan, illetve 20 éves korig akkor, ha okj-s képzésben vagy, 23 éves korig akkor, ha sni-s vagy és még szintén középfokon tanulsz.
2021. márc. 23. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!