Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Mi történik az alábbi esetben...

Mi történik az alábbi esetben a családi potlékkal?

Figyelt kérdés

eddig kiskorú testvéremnek én voltam a gyámja, most viszont betöltötte a 18. életévét. Tanumányait még nem fejezte be, nappali tagozatn tanul.

Ilyen esetbne mi a teendő a családi pótlékkal? Neki kell kérnie újra? Nekem le kell mondanom?


2021. jún. 26. 01:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Amig nappali tagozaton tanul közoktatási intézményben, az egyetem nem számít, addig jár a csaladi. Akkor is ha elmúlt 18
2021. jún. 26. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Idén. A gyámság a törvény erejénél fogva megszűnt, a te jogosultságod abban a hónapban, mikor betöltötte a 18. évet, megszűnt. Ezt 15 napon belül te jelzed írásban, ezzel együtt ő saját jogán benyújtja az igénybejelentést.


Mivel a gyámrendelő határozat benyújtásra került, ilyen esetben már a határozat is úgy szokott kimenni, hogy eddig az időpontig jogosult a gyám, és automatikusan megszüntetjük a folyósítást, ha a kiskorúság miatt volt gyámság alatt. De mint minden rendszer, ez sem hibátlan, ezért maradt meg a jogosult bejelentési kötelezettsége is.


Arra figyeljetek, hogy egyszerre adjátok be, mert ha te csak egy héttel később teszed, nem lehet egyszerűsített eljárásban határozatot hozni, kitolódik az elbírálás, később kaptok pénzt.

2021. jún. 26. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megkérdeztem végül telefonon a kormányhivatalt. A gyám marad ilyen esetben is a jogosult ugyanúgy mint a szülő esetében. Hacsak a nagykorúvá vált gyerek nem kéri saját jogon az ellátást, azt mondták nincs semmi teendő én kapom továbbra is hiába már nem leszek gyám.
2021. jún. 26. 12:27
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ne legyél benne biztos, nálunk automatikusan megszűnik, mert a gyám addig jogosult, amíg gyámságot gyakorol. A gyámság pedig megszűnik a törvény erejénél fogva a nagykorúság betöltése napjával.

És érdekel, melyik kormányhivatal válaszolt neked szombaton...

2021. jún. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
1818-at hívtam. És ott azt mondták ha eddig én kaptam és továbbra is egy lakcímen vagyunk és még tart a nappali tagozatos tanulói jogviszonya addig én kapom továbbra is kivéve ha esetleg a már nagykorú testvérem esetleg nem nyújt be saját jogon kérelmet. De nálunk ilyen veszély nem fenyeget. Igazából mindegy kinek a nevére jön. De azt mondta a hölgy nincs semmi tenni valónk amég meg nem szakad a Tanulói jogviszony és egy lakcímen vagyunk továbbra is a testvéremmel. Nekem is furcsa volt mert logikátlan.... Rá is kérdeztem hogy hogyan lehetséges hiszen én megszünök mint gyám. Azt mondta a hölgy ilyen esetben ugyan az vonatkozik rám is mintha szülő lennék tehát automatikusan megy tovább. Más lenne a szitu ha megszűnt volna a tanulói jogviszonya és most újra kellene igényelni vagy új iskolába menne mert akkor már valóban neki kellene igényelni. Legalábbis ezt mondták.
2021. jún. 26. 18:57
 6/11 A kérdező kommentje:

Kormányzati ügyfélvonal:

Az ügyfélszolgálat a 1818-as rövidített hívószámon, az év minden napján 24 órában várja az állampolgárok, vállalkozások és költségvetési szervek megkereséseit.

2021. jún. 26. 18:59
 7/11 anonim ***** válasza:
A jogosultság megszűnését jelezni kell, aláírtad, mikor igényelted. Ha mi vesszük észre, mulasztási bírság, visszafizetésre kötelező határozat megy.
2021. jún. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ok de a kormány hivatali 1818-as telefonszámon ugyan így, elmagyaraztam részletesen és mégis azt mondta a hölgy hogy nincs semmi dolgom. Annak ellenére hogy már nem vagyok gyám ha továbbra is velem él a testvérem és nappalin tanul és nem kéri saját jogon az ellátást akkor továbbra is én fogom kapni. Pedig még értetlenkedtem is hogy ez biztos-e. De azt mondta a hölgy családba fogadó gyámként ugyan az érvényes rám mintha szülő lennék. Azaz ha nem szakad meg a tanulói jogviszony akkor 20 éves koráig jár. Igazából azt nem akarom pont hogy vissza kelljen fizetni esetleg utólag. De mégegyszer fel fogom hívni és megkérdezem egy másik ügyintézőtől biztos ami biztos.
2021. jún. 26. 20:15
 9/11 A kérdező kommentje:
Most felhívtam újra a 1818-at. Egy teljesen más ügyintézővel beszéltem aki ugyan azt mondta el: A gyermek 20 éves koráig jár vagy amíg meg nem szakad a tanulói jogviszonya a középiskolában. Független attól hogy családbafogadó gyám vagy szülő vagyok azt mondta ezt nem kell figyelembe venni és nincs semmi teendőm addig , ugyan úgy folyosítják tovább mint eddig.
2021. jún. 26. 20:43
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Amig a fiam tanult,jott a családi.Ahogy befejezte,automatikusan megszünk.Semmit nem kellett intéznem.
2021. jún. 29. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!