Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Adóvisszatérítés annak is jár...

Adóvisszatérítés annak is jár aki gyeten vagy otthon ??

Figyelt kérdés

A férjemnek túl "sok a fizetése" ezért nem kap vissza !!

De én kapom a CsP-t így én valamicskét kaphatok vissza???

Nem értek igazából az egészet,ki miért kap


2021. szept. 29. 08:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Fizetsz/vonnak szja-t? Ha nem akkor nem kapsz vissza, mert nincs mit. Azt kapod vissza amit befizettél, ha az 0 akkor semmit.
2021. szept. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Most kaptam vissza 12.000ft,az elmult év adóból de mire nem tudod!! és mit tudom én mit vonnak a főállású anyaságiból!!

Valamit biztos

2021. szept. 29. 09:07
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Nyugdíjjárulékot vonnak az anyaságiból. Szja-t nem. A befizetett szja-t utalják vissza, semmi mást, nem plusz pénz, hanem amit 2021-ben szja címen befizettél azt kapod vissza. (Csp annyiban számít, hogy aki jogosult arra ((saját háztartásban nevel gyereket stb)) az élhet a visszatérítésel, ha van neki mit visszatéríteni)
2021. szept. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne kapna vissza a férjed? Ha magasabb is a bére mint az átlag, az átlag bér mértékéig ő is visszakapja…
2021. szept. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%

Mi az, hogy a férjednek "túl sok a fizetése"? Tényleg úgy gondolod, hogy túl jól keres a visszatérítéshez? Mert akkor meg tudlak nyugtatni, azt a kb. 300000 ezret visszakapja, ami a maximális összeg.

Ha meg ez ironikus volt, hogy annyira kevés a fizuja, hogy a (már régebb óta jelenlévő) családi adókedvezményt ő veszi igénybe, és ezért ő sem fizet szja-t, akkor tényleg buktátok a dolgot. Ahogy az 1-es írja, ha semmit nem fizettetek be, akkor nem jár vissza semmi.

2021. szept. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%

Elképesztő, mennyire nem értik a népek ezt az adóvisszatérítés dolgot...

Gyanítom a férjed túl sokat keres arra vonatkozik, hogy elég sok a fizetése ahhoz, hogy az összes gyerekek után járó adókedvezményt visszaigényelje, azaz nem fizetett adót, így nincs már mit visszaadni neki.

Ezek nem valami plusz pénzek, amik járnak, hanem a befizetett adódat visszaadják. Ha eddig sem fizettél adót, akkor te már eddig is jól jártál, nem pedig most fogsz rosszul járni.

2021. szept. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
58%
De gyedbol jar? Az jovedelemnek számít es vonnak 15% szja t belole. Nekem az 400 e ft lenne,de sehol nem talalok ra valaszt.
2021. szept. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 7es. Elvileg nem lesz különbség, hogy gyedből vagy "sima fizetésből", amit vontak szja-t visszakapod... De még nem jelent meg a közlönyben, addig még nem hivatalos semmi. Amint a közlöny lehozza ott részletesen lelesz vezetve ki kaphat vissza.
2021. szept. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Koszi,csak mar izgulok 🙈
2021. szept. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

9: Mégis min izgulsz? Soha nem fogom ezt megérteni. Ezt hirtelen eldöntötték hogy kedvezzenek így választások előtt a családosoknak. Sokan meg úgy viselkednek, mintha kb egész évben azt tervezgették volna hogy majd mihez is kezdenek azzal a pénzzel, vagy valami életbevágó dolog függne tőle hogy jár-e. Normál esetben ilyesmi nem járna és azt sem értem, aki nem adózott miért háborog. Volt itt olyan kérdés is, hogy kb 3 nappal lecsúsztak a várandós feleségével erről a visszatérítésről és hogy az orvossal hogy lehetne megbuheráltatni a dátumot hogy járjon... eléggé törtető módon próbálkozott ötletelni az apuka, mert hogy ez milyen igazságtalan és jár-e méltányosság ezesetben stb. Hiába mondtuk neki többen, hogy ez konkrétan csalás amire készülne - akkor is még neki állt feljebb.

Szánalmasak egyesek.

2021. dec. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!