Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » A családi pótlékot egyben...

A családi pótlékot egyben utalják a Gyed-el, avagy külön tétel ként?

Figyelt kérdés

Munkahelyem nem TB kifizetőhely, de azért segítettek GYET-et, Gyed-et elintézni. Nem tudom hogy a családit is, vagy azt nekem kellett volna.

Számlámra csak Gyed megnevezésben jön egyösszegű utalás.

Nem találok családiról papírt, a munkaügyisünk meg majd később lesz elérhető.

Addig is aki ebben jártas segítsen ki némi infóval. Köszi.



2021. nov. 22. 01:02
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Minimálbéren voltam. 80 körül szoktak utalni. Ebben benne lehet a családi pótlék?


Nagyon popsi vagyok ezen hivatali ügyekben ezt felvállalom...

2021. nov. 22. 01:12
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A családit neked kell intézni, az a gyedtől külön jön, a MÁK-tól. Az oldalukon le tudod tölteni a csp igénylőlapját. Kormányablakban is le tudod ezt adni, de ha van ügyfélkapud, ott is. 2 hónapra visszamenőleg tudod kérni.
2021. nov. 22. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Külön jön
2021. nov. 22. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi.

Gondolom születéstől jár.

9hós a bébim. Akkor buktam 7 hónapot. Fajin :/


És tudjátok mi a vicces, hogy ilyen ügyekben kérdezgettem gyerekes ismiket, mi-hogy-merre, sose tudtak konkrétumot mondani. Vagy nem emlékeztek már hogyis volt, vagy a munkahelyük intézett mindent. Legalábbis ez volt a válasz.

Védőnő se vágta mit merre.


Én meg nem tudtam mi kéne ha volna.

Csak most pislogok, hogy olvasom a családosok adóvisszatérítésével kapcsolatos infókat... hogy családi pótlék ahol jár, oda téríti vissza.

Mondom hmm családi pótlék is van. Jó tudni.

2021. nov. 22. 03:26
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk én már 10 évesen is tudtam ezt mert anyám kapta ránk, szóval szerintem aki Magyarországon nőtt fel annak ez nem újdonság, hogy van ilyen.

Másrészt terhesen érdemes rákeresni hogy családtámogatási ellátások, kb 300 oldal van ahol az értetlenek nyelvén is le van írva mit hol kell intézni.

A családi pótlék igénylőt én amúgy a Kormányablakban intéztem, ott töltöttem ki és adtam le, azt az Államkincstár utalja minden hónap második munkanapján. Ha ennyire nem vagy jártas az a legjobb, mert akkor tuti jó lesz a kitöltése.

És most szólok , bölcsi, ovi stb beiratast is mind magadnak kell intézni majd, senki nem fog keresni.

2021. nov. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a védőnő egyből adott egy papírt, hogy mi fog járni és mit hol lehet elintézni. Nálatok nem?

Amúgy az én ismerőseim között is mindenki mást mondott.

Kicsit furcsa, hogy soha nem hallottál családi pótlékról.

2021. nov. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
B+, ne haragudj, de ez kicsit túlmutat a popsiságon. Azt nem nagyon hiszem, hogy a védőnő értelmes kérdésre nem tudott értelmes választ adni. Ha meg mégsem tud, akkor nem a gyerekes "ismijeimet" fogom kérdezgetni, ha nekik is annyi eszük van mint nekem. Beírom a google-be akár, hogy "juttatások terhesség alatt/előtt/után". Minimális életképesség kell hozzá, hogy ezt valaki az anyanyelvén megtegye. Gondolom akkor 70ezer Ft családin túl még az egyszeri anyasági támogatást is buktad. Vagy arról hallottál anno az ismiktől? Családi adókedvezmény? Ismik dumcsiztak róla?
2021. nov. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

En ilyenkor elgondolkozom, hol él aki ilyet nem tud,hogy jár? Szatyorban?


Egyébként a családi az államkincstártól jön gyed az oeptől.

Családi a ho második munkanapján van a számlán, gyed megyénként valtozó, nálunk általában 6vagy 7.-e.


Gyedet a munkáltato intézi, csaladit te. De akkor megkockáztatom,az egyszeri anyaságit is elbuktad.


Nálunk a kórházban már elmondták mit hol igényeljünk. Védőnő adott róla papirt is. Illetve a gyerekorvos is tájekoztatott

2021. nov. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
🙊🙉🙈👀💭
2021. nov. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Az informatív jóindulatú válaszokat köszönöm.


A többi üres rosszindulatú beszologatásával nem tudok mit kezdeni.


#5 Anyámék elváltak. Mutterhoz kerültem, ő velem nem beszélgetett. Ha kérdeztem is bármit, lepattintott. Így kimaradt a családi pótlék is mint téma.

Tv-ből mintha hallottam volna, hogy van ilyen "segély szerűség"

De azt nem tudtam, hogy alanyi jogon jár, nem csak hátrányos helyzetűeknek.


Védőnő előző (és egyben tragikus befejeződésű) terhességemnél adott némi tájékoztató papírost, de az elkeveredett. Aztán kövi terhességnél a covid miatt redukálva volt a további találka vele.

Aztán a fentebb említett sikertelen első terhesség(halvaszülés) miatt némileg megreccsentem agyilag is, és a krónikus alvászavarom miatt csökkent vagy 30-al az IQ szintem az tuti. Nem emlékeznek dolgokra, nem tudok rendesen azóta gondolkozni.

Tudom, tudom akkor meg minek siettem a kövi terhességgel. Nos nem siettem így alakult. Mondjuk a nőgyógyász szerint jobb hogy nem tolódott el a dolog. Mert minél későbbre tolódik annál rizikósabb.


#7 el kell keserítselek az anyaságiról tudtam, mert arra konkrétan felhívta a figyelmem a védőnő.


Szóval ,ja begubózva éltem, csökkentett agyi kapacitással.



Úgyhogy lehet nyugodtan tovább köpködni, rohadparadicsommal dobálni ezen virtuális főtéren mint a középkorban. Értelme nem sok, ellenben feldobja kicsit az uncsi hhétköznapokat. Meg ugye jól első érzés,tamikor öbbnek éérezheti magát az ember a másiknál, hogy ő felsőbbrendű, mert valamit épp tud amit a másik nem. Mivel Mónika show már nincs tudtommal, ajánlom esti mókának a viasaton az Észbontókat, na az a műsor pont erre lett kitalálva, hogy a néző kicsit többnek érezze magát.

2021. nov. 22. 17:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!