Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Szerintetek kinek jár a...

Szerintetek kinek jár a családi pótlék?

Figyelt kérdés

Német családi pótlék. Ha legalább az egyik szülő Németországban adózik- ott dolgozik, az egyetemista gyerekek után 25 éves koráig jár a családi pótlék. Akkor is, ha a gyerek Magyarországon jár egyetemre. Leírásban benne van, hogy ezt maga a gyerek is megigényelheti.

Ezeknek fényében, ha a gyerek Magyarországon elköltözött a szüleitől, akkor az ő háztartásába, vagy a szülő háztartásába jár? Mit gondoltok?



2021. dec. 4. 19:42
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Az az ő háztartásába.
2021. dec. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Kétszer írtam az azt, bocsi :)
2021. dec. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
A gyereké.
2021. dec. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Ha magát tartja el akkor a gyereké
2021. dec. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
Gyermeké így ebben az esetben.
2021. dec. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
És ha a szülő azzal az indokkal jön, hogy azért jár a családi pótlék, mert ő Németországban dolgozik?
2021. dec. 5. 00:02
 7/10 anonim ***** válasza:
75%

Azé, aki megigényli. Ha a gyerek, a gyereké. Ha a szülő, a szülőé.

Egyébként igaza van a szülőnek, ugyanakkor milyen szar kapcsolatuk lehet már...

Normális kapcsolatban, hacsak a szülő nem nélkülöz, biztos a gyereknek adná a pénzt. Viszont ki adná szívesen olyan gyereknek, aki követelőzik?

2021. dec. 5. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Én egyik szereplő sem vagyok, csak közeli hozzátartozó.

Az anya két éve a töredékét adja gyerekének, amikor egyáltalán adja, pedig nem kell nélkülöznie anélkül sem. Viszont a gyerekének állandó megjegyzéseket tett az évek alatt, heti havi szinten, hogy ő "pénzeli", meg mennyit áldoz rá, milyen nagylelkű. És most, hogy a gyereknek úgy alakult a féléve, hogy kevesebbet tud dolgozni, és szüksége lenne a teljes összegre, és szépen kérte, az anyának ez nem tetszik, családi botrányt csinált a kérdésből, és az az érve, hogy ha ő nem dolgozna kint, akkor ez az összeg nem is járna. Igazából emiatt érdekelt a kérdés, mert ezt igazságtalannak tartom, és ép ésszel belegondolva, szerintem gyereknek jár.

2021. dec. 7. 02:07
 9/10 anonim ***** válasza:
51%

"ép ésszel belegondolva, szerintem gyereknek jár"


Dehogy jár. Ha alanyi jogon lenne a német is, mint a magyar, még akkor se járna a gyereknek, mert a csp a gyereket nevelőnek jár itthon is.

2021. dec. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
9# Kérlek olvasd el a leírást. A gyerek is megigényelheti, illetve jelen esetben a gyerek nem lakik a szüleivel, külön háztartása van.
2021. dec. 8. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!