Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Januárban nem kaptam családi...

XXNeonSmashXx kérdése:

Januárban nem kaptam családi pótlékot?!

Figyelt kérdés

Édesanyám helyett én szoktam felvenni a családi pótlékot minden hónapban. Ez rendben is történt egészen tavaly decemberig.


A problémám az, hogy 2022 január első hetében nem kaptam meg a szokásos összeget, és közölték, hogy legközelebb februárban lesz, ugyanis előző hónapban mindenki duplán kapott, a karácsonyi kiadások támogatásának céljából. Ez viszont nem igy történt, mert 2021 december elején az egyszeri szokásos 29 600 Ft-ot kaptam. A siófoki postán azt mondják náluk nincs, valószínüleg visszaküldték.


Ilyenkor utólag tudom igényelni a januári összeget, amit elvileg december végén kellett volna átvennem?

Nagyon nem értek ezekhez az államkincstári dolgokhoz...

22/F



2022. jan. 11. 21:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez milyen családi pótlék és hány gyerekre?
2022. jan. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Decemberben kétszer jött. Egyszer hó elején, egyszer hó végén
2022. jan. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1

2 gyerekre, egyedülálló szülő kapja


#2

ez az, hogy decemberben 1x kaptam, direkt mondtam a fiatal postás hölgyikének, hogy anyám mondta nekem, hogy 2 havit kérjek, de hogy ő nem találta... január elején most meg mondja, hogy hát nincs a postán a hiányzó 1 havi összeg :(

2022. jan. 11. 21:48
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Tán ne a postástól kérdezősködj, hanem hívjátok fel a MÁK-ot, ahonnan folyósítják.

Hány évesek a gyerekek? ha elmúltak 18, mit csinálnak, hol tanulnak? Biztos nem szűnt meg valamelyikük jogosultsága?

2022. jan. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Karácsony környékén jött a második, szóval hó elején kérhetted a kettőt, nyilván nem kaptad. Pedig ki kellett vinniük vagy ott kell lennie a postán. Mi utalással kaptuk, simán megérkezett. Nem kaptatok értesítést sem? Amikor nekünk érkezett lóvé más okból, kaptunk róla értesítést hogy ott van a postán. Azért családot meg nyugdíjat nem nagyon szoktak lenyúlni meg eltüntetni.
2022. jan. 12. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A MÁK-tól meg kell kérni az utalvány sorszámát és annak ismeretében megkerestetést kérni a postahivatalban.Ha (esetleg) illetéktelen vette fel, meg fogod kapni utólag és a kézbesítőt felelősségre vonják.
2022. jan. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket, már folyamatban van az emailezés. Jelzem, ha sikerült.
2022. jan. 13. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!