Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » A lányom a nyáron lesz 18...

A lányom a nyáron lesz 18 éves és babát vár, szeptemberben fog szülni. Még középiskolába jár, jövőre fog érettségizni (évvesztes). A csal. pótlékot és a csal. adókedvezményt most kell lemondanom vagy ha Ő veszi majd igénybe a pici születése után?

Figyelt kérdés
Tudom, nem ideális helyzet, még én is emésztem. Az utolsó évet és az érettségit magántanulóként + iskolába bejárással fogja elvégezni (szerencsére támogató a suli, mert jó tanuló), továbbtanulási tervei is vannak utána - igyekszünk mindenben segíteni, a párjával együtt.
2022. máj. 30. 16:32
 1/8 anonim ***** válasza:
36%

Igen


És a CSOKot is intézzétek mielőbb.

2022. máj. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Majd ha ő veszi igénybe.
2022. máj. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
43%
1-es. Ne irígykedj, szüljél te is és vedd fel a CSOK-ot! Vagy neked nem kell csak mástól sajnálod?
2022. máj. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

Csokot 3 gyerekre érdemes felvenni.

Amúgy ez húzós lesz. Nem fog csedet/gyedet kapni, csak GYES-t meg családi pótlékot. Kvázi ez lesz a rendszeres jövedelme, az egyszeri anyasági juttatáson kívül. Hacsak a pasijának nincs hosszú távú rendszeres munkaviszonya, szerintem te indítványozd a nagyszülői gyedet, jobban jártok.

2022. máj. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
59%

"szerintem te indítványozd a nagyszülői gyedet, jobban jártok."


Hogy a pics.ába, amikor a nagyszülői gyed alapfeltétele, hogy csak akkor igényelhető, ha a szülők dolgoznak?

2022. máj. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%
Hát akkor a kislány elmegy szépen dolgozni a pasijával együtt. Valamit valamiért, ha az ember gyerekként szül gyereket, hamar fel kell nőnie.
2022. máj. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%
Abortusz is egy opció, ha 17 évesen férement. Azt felejtse, hogy gyerek mellett egyetemen nappali fog tanulni és dolgozni mellé. Kis szociális támogatásból estin pelenkát tudd venni max. Teljes mértékben kívan szolgáltatva a párjának érettségivel. Sakkmatt
2022. jún. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Abortusz már nem volt opció több okból sem.

A párja 21 évesen dolgozik rendes munkaviszonyban, az anyagi részét meg tudják/tudjuk oldani.

Itt most a legfontosabb, hogy leérettségizzen, utána meg nyilván nem könnyű gyerek mellett egyetemet végezni, nem is nappali a cél - azért levelezőn megvalósítható (igaz, én harmincvalahány évesen csináltam a második képzést, de jópáran pl. nyelvvizsgáznak család mellett).

Ismétlem, nem ideális, tudom, nehéz lesz az egész.

Köszi a támogatásokkal kapcsolatos hasznos hozzászólásokat, a GYES, csal. pótlék és az 1x-i anyasági jöhet majd csak szóba.

2022. jún. 15. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!