Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Gyermekem áprilisban 18 éves...

Gyermekem áprilisban 18 éves lett.Most érettségizett és beadta a jelentkezésèst 2 egyetemre és 1 főiskolàra. Amelyik sikerül. Kérdezni szeretnèm,hogy családi.p és adókedvezmèny tovàbbra is jàr e ha tovàbb tanul ,vagy le kell mondani?

Figyelt kérdés
Csalàdi pótlèk ès adókedvezmèny.

2022. júl. 2. 16:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%
Én úgy tudom, hogy egyik sem jár, de ha van egy kiskorú testvér, akkor utána a magasabb összeg jár, tehát a 2 gyerekeseknek járó összeg, csak 1 gyerek után.
2022. júl. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az 1-esnek igaza van.
2022. júl. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%

#1 tökéletesen leírta, nem tudom kik azok az ostobák, akik lepontozták.

Mindenestre csúnya meglepetés fogja őket érni, ha eljön az ideje...

2022. júl. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%

[link]

Itt egy leírás róla, az első válaszolónak igaza van.

De bárki beírja a Google-ba, a főiskola, egyetem, családi pótlék szavakat, ugyanezt találja.

2022. júl. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%

Aki lepontozta az 1-es válaszomat, az elmondaná, hogy miért?


[link]

2022. júl. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat.A kérdèst azért nem a goggleban kerestem mert a HR mást mondott nekem. A baràtnőm azt mondta mondjam le gyorsan ,a HR munkatàrs pedig ,hogy ne.Vàrjam meg a 20.àt ,amikor èrkezik az sms ,hogy felvették ès ,hogy hova.Plussz ,hogy az adókedvezmèny jàr biztosan.
2022. júl. 3. 05:34
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

ugy tudom csak akkor járna tovább a családi pótlék érettségi után ha okj-ra megy szakmàt tanulni

egyetemista után nem jár de ha van kiskorú gyerek akkor utána a magasabb összeg jár

2022. júl. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
de szerintem a legegyszerűbb az ha bemész a kormànyhivatalba és ott utána jársz az a biztos!
2022. júl. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szèpen!
2022. júl. 3. 09:32
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Az adókedvezmény kedvezményezett eltartottra jár. Kedvezményezett eltartott az, aki után családi pótlékot folyósítanak. Ergo: az egyetemi hallató után az adókedvezmény nem jár, mert nem kedvezményezett eltartott.

Ha a HR-es mondott ilyet, akkor nem javaslom, hogy beadd az igényt majd az adókedvezményre munkahelyen, mert fájni fog visszafizetni bevalláskor (feltéve, hogy nincs kisebb, kedvezményzett eltartottnak minősülő tesó.

2022. júl. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!