Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » 2 gyerekre mennyit kellene...

2 gyerekre mennyit kellene kapnom, ha mindkettővel családi pótlékra és gyesre vagyok jogosult?

Figyelt kérdés
Utalásnál nincs részletezve. A második gyerekem még csak 3 hónapos. Előző hónapban kaptam 51.300-at majd jött rá még egy 12 ezer valahányszáz Ft-os utalás. Ma csak 51 ezret kereken. De a két gyerekre a gyes eleve bruttó 57ezer, a családi pedig 2x 13ezer akármennyi, ezért keveslem. Mindenről kaptam határozatot,hogy jogosult vagyok. Nem mintha olyan nagy számok lennének ezek, de ami jár az jár, ezért érdekel, mi a véleményetek.

2022. júl. 4. 07:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Megigènyelted?

Egyszeri anyasdgit is?

Csp-t beadtad, hogy 2 gyerekre?

2022. júl. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen, papíron van határozatom a Csp-ról is és a gyesről is, hogy jogosult vagyok, mindkettőn szerepel mindkét gyermek és, hogy mennyi az annyi. Ezért nem nagyon értem.

Egyszeri anyaságit is és az önkormányzattól járó születési támogatást is megkaptam már május végén, tehát mindent megigényeltem.

2022. júl. 4. 07:44
 3/8 anonim ***** válasza:
94%

Bocs elküldtem:


Nettó összegeket írok!


Gyes 25650 ft *2=51300


Csp; 1 gyerekre, amennyiben nem vagy egyedülálló, ha nem igényelted meg 2-re: 121

2 00

Ha megigényelted, akkor 13300/ gyerek

( egyedülàllónak több)


Tehàt 77900-at kellett volna kapnod.


Ha tört hónapot kaptàl, akkor a gyes részösszeg, a csp teljes.

Gyes esetèn elosztják 30-cal és felszorozzák a jogosult napok szàmàval.

2022. júl. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
( màr elküldtem, mielőtt láttam volna, hogy írtàl)
2022. júl. 4. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Májusban kaphattam az áprilisi tört hónapot talán, mivel április eleji a baba, és ugye utólag kiküldik a különbözetet.


Köszönöm szépen a válaszod! Én is kb.így számoltam vele, azaz úgy gondoltam, hogy közel 80 körül kellene kapnom, ezért lepődtem meg és keveseltem ezt. Akkor azt hiszem az lesz a legésszerűbb, ha felhívom őket, és rákérdezek. Azzal nem veszítek. Köszönöm még egyszer :)

2022. júl. 4. 08:05
 6/8 anonim ***** válasza:
Cs 12200
2022. júl. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
mi lett?
2022. aug. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Valamiért postán küldték a "lemaradt" részt. Azóta telefonáltam és kértem, hogy az egészet számlára utalják. Nem is értem.
2022. aug. 2. 01:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!