Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Hány éves korig jár a CSP?

Hány éves korig jár a CSP?

Figyelt kérdés

A magyar államkincstáros ügyintéző azt mondta, hogy 20 éves korig, DE ha van kisebb gyermek is, akkor tovább.


A nagyobb fiam 19 éves korában fejezte be a középfokú tanulmányait, nem érettségizett (nem is tudott volna, mert érettségit nem adó szakképzésben volt). 19 éves korától 20 éves koráig dolgozott. Majd 20 éves korától 22 éves koráig visszament tanulni és leérettségizett.


Nekem ez kicsit homályos, hogy "ha van kisebb gyermek is, akkor jár".


Továbbá a nagyobb fiam SNI-s, szakértői bizottsági vélemény van róla. Nem tudom, esetleg ez számít-e.



2022. júl. 21. 08:38
 1/4 anonim ***** válasza:
2022. júl. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Addig jár, amíg a gyerek felnőtt oktatásban vesz részt.
2022. júl. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Annak a tanévnek a végéig jár, amelyikben a 20. évét betölti. (Kizárólag középfokú tanulmányokra)

Ha egyetemre megy, akkor beszámít a kicsi után kapott összegbe. Tehát 1 gyermekre jár, de a két gyermekes összeg felé.

Ha befejezte a középfokú tanulmányait (akár 18, akár 20 évesen), akkor utána már nem jár semmi.

A családi adókedvezményre ugyanez vonatkozik

2022. júl. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek. :)


Közben rájöttem, kinyomoztam, visszaemlékeztem, hogy neki 23 éves koráig jár, mert SNI-s.

2022. júl. 21. 17:05




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!