Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Autista gyermeknek hogyan...

Autista gyermeknek hogyan tudok magasabb családi pótlékot igényelni? Honnan vegyek szakorvost, aki igazolást ad?

Figyelt kérdés

A fiamról tavaly novemberben derült ki, hogy autizmus spektrum zavarral küzd, a Pegagógiai Szakszolgálat adott 4 oldalas szakvéleményt. A Benedek Elekbe már fel is vették, ez egy speckó suli autista gyermekeknek.

Csakhogy még mindig a régi családi pótlékot kapom és szinte lehetetlen elintézni a szakorvosi igazolást, a gyermekorvos teljesen elzárkózott tőle, próbáltam.Azt mondta, ő nem fog nekem adni igazolást, de azt nem indokolta meg, miért. Gondolom, átverhették korábban,így inkább senkinek sem ad.

Mégis hova forduljak?

Semmilyen anyagi támogatásban sem részesül az autista fiam, akit egyedül nevelek.


Ez mellett laktózértékeny, arra sem kap semmilyen támogatást, azt mondták a gasztroenterológián, hogy nem jár, csak ha tejérzékeny. De ez még OK,elfogadom, az autizmusra azonban járna emelt összegű családi pótlék, ez van mindenhol a neten. Az autizmust nem lehet kinőni, de a laktózérzékenységet igen.



2023. márc. 27. 00:28
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

Nekünk a pszichiáter ad az emelt családihoz, gyeshez (10 éves korig jár) papírt. A gyerekorvos nem adhat ilyet, mert csak szakorvos töltheti ki.

A laktózérzékenységre valóban nem jár semmi.☹️

2023. márc. 27. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Mit írtak a papírra? F84.mennyi a kódja?


Autizmust diagnózist csak pszichiáter adhat, a szakszolgálatnál biztos volt egy, ha ezt le merték írni a papírra. Olvasd el a papírt, amit kaptál, lehetőleg az utolsó oldalt, és az egyik ember neve alatt, aki vizsgálta ott lesz, hogy "pszichiáter". Na hívd fel a szakszolgálatot, hogy őt akarod elérni magasabb összegű papírok miatt.


Területi gyermekpszichiátriára kellett volna egyébként menni, ha zuglóiak vagytok, talán a heimpál tartozik hozzátok, azt hiszem ott van a Benedek Elek egymi.. Egyébként az egymik nagyon segítőkészek, ha felhívod segítenek.


Nem csak magasabb családi járhat rá, hanem GYOD is, ha csak 4 órában dolgozol max. az kb 200 ezer forint nettó, ha egymibe jár a gyereked, neked is jár. Fel fogja mérni szakértő, de egymiknél mindig megadják, illetve 10 éves korig gyest is kapsz rá, mindezek mellé, továbbá utazási támogatást, ha budapesti vagy, megveheted a kismama bérletet, hogy nélküle 3000forintért tudj utazni bpn, illetve mák kártyát, amivel ingyen utaztok mindketten, ha együtt vagytok! Auti alapítványnál váltsatok ki INGYEN auti kártyát, amivel olcsó a csodák palotája meg az állatkert, meg sok más hely, illetve parkolási kártyát kapsz a rokkanthelyekre autizmusra.


1. Papíron nézd meg, melyik a pszichiáter, hívd fel a szakszolgálatot és kérd, hogy állítsa ki a TARTÓS BETEG igazolást, aki az autizmus diagnózist adta.


HELYEK, amiket fel kell keresned a tartós beteg igazolással:

Államkincstár-emelt családihoz és GYEShez(10 éves korig jár), illetve MÁK kártyához(utazási kártya), illetve rokkantkártyához(parkolós)

Kormányhivatal hatósági osztálya GYODhoz.

A GYODhoz fogsz kapni papírokat, az egyiket a háziorvossal kell majd kitöltetni(ott leadni a szakértőis papírt meg a tartósbeteget is), a másikat a sulival, ők tudni fogják, harmadikat neked, ott is leadod az egész kupaccal a tartósbeteget.


De ezek nem mennek, amíg nem találod meg a PSZICHIÁTER nevét, aki adta az autizmus diagnózist a szakértőis papíron!

2023. márc. 27. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

Autista vagyok (Nem küzdök vele) és laktóz intoleráns.


A laktózra adókedvezmény jár, az autizmusra ellátás. Ha majd dolgozni fog, akkor ő is kap a laktózra. Az autizmusra biztos, hogy jár gyermekként is támogatás, bár én nem kaptam semmit, mert felnőtt koromban derült ki, hogy az vagyok.

2023. márc. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Jól írja az első. Pszichiátriai szakvélemény kell hozzá, és a pszichiáter által kiállított igazolás.
2023. márc. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Van szakvélemény, mégis elzavartak a Pedagógiai Szakszolgálattól, hogy ők nem adnak ilyen papírt, holott pszihiáter!!!! adott szakvéleményt!! Azt mondta, ő nem foglalkozik ilyennel, hogy emelt családi, gyot, gyod, gyes, stb. ez egy vicc.

Gyerekorvos se foglalkozik, elzavart. Voltam a Zuglóban is 2 egészségügyi intézetben, csak az egyikben van gyermek pszihiátria, ott 2 hete megígérték, hogy majd visszahívnak, de azóta se semmi,teljesen el lettem felejtve.

Semmi ígéretet, semmit sem kaptam az ügyben, hogy el lehet intézni ezt a papírt. Egyszerűen lesz@rják az embert.

Tavaly óta képtelen vagyok bármit is elintézni, hiába kilincselek mindenhol, már az autizmust igazoló szakvéleménnyel és hogy a gyereket felvette a Benedek Elek Speciális Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény.

2023. ápr. 1. 21:26
 6/7 A kérdező kommentje:
Mivel főállásban dolgozom,nem tudok folyamatosan a nyakukra járni, alig van időm ilyen dolgok intézésére, ezért is tart fél éve a dolog. A szabim alatt intéztem, amit próbáltam, de teljes kudarc, mindenhol zárt ajtókat találok. Senki sem akar/mer/tud igazolást adni, pedig csak az emelt családira adnám be, meg az extra személyi jövedelemadó kedvezmény, a többire nem.
2023. ápr. 1. 21:33
 7/7 anonim ***** válasza:
A törvény szerint a pedagógiai szakszolgálat véleménye alapján a háziorvosnak kell igazolást kiállítani!
2023. ápr. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!