Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Csp az állandó vagy ideiglenes...

Csp az állandó vagy ideiglenes lakcímhez tartozó szülőnek jár?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy most kezdtem nappalin az egyetemet, és ugye ilyenkor ha van kisebb testvér, aki után jár a családi, akkor ő nem az 1 főre esőt kapja, (13700) hanem a 2 főre eső felét (14800).


Jelenleg az a helyzet, hogy állandó lakcímem apukámnál van, ideiglenes anyukámnál (előtte mindenki mamámhoz volt bejelentve, így ez nem volt kérdés), így nem tudom, hogy melyik szülőm veheti igénybe utánam. Mindkét szülőm egyedül neveli 1-1 kisebb testvérem. Ilyen esetben akkor melyikük után jár?


Tudom, nem nagy összeg, de igazából azért lenne fontos, mivel a kisebb tesóim meg szokták kapni a családi összegét zsebpénznek, ezért nekik mégis csak számítana az a kicsi is



2023. szept. 11. 23:57
 1/3 anonim ***** válasza:
73%
Amelyikkel egy címen vagy.( szerintem)
2023. szept. 12. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi
2023. szept. 12. 08:24
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyetem után nem jár semmi.
2023. szept. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!