Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Hamar megjön az első havi...

Hamar megjön az első havi családi?

Figyelt kérdés
Jelenleg 23 hetes vagyok és amint betöltöttem a 3 hónapot tudtam igényelni a családit. Kb mikor és hogy fog jönni? Első babás vagyok szóval azért vagyok ennyire tudatlan ebben a témában. Az orvosom oda adta a kis papírt amit a munkahelyemnek kellett leadni.

2023. okt. 17. 13:42
 1/8 Bogica0616 ***** válasza:
94%
A családi pótlékot majd csak a baba megszületése után tudod megigenyelni és az után fogják utalni vagy postán megkapni. A családi adókedvezményt pedig betöltőt 91 napos terhesség után tudod igényelni a munkahelyedtől. A munkahelyed annyival kevesebb adót fog levonni a munkaberedből vagy táppénzed összegéből.
2023. okt. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Kevered a szezont a fazonnal babám.


A családi adókedvezmeny az, amit te kértél. Ez a következő fizetésedhez lesz hozzácsapva. (Pontosabban nem levonva) Nem külön utalják.


A családi pótlék, amit mindenki csaladinak hív, egy külön utalás. De ezt csak szülés után, a baba adataival tudod igényelni.

2023. okt. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

2#vagyok

Mondjuk felmerül bennem a kérdés, hogy és hol igényelted?!

2023. okt. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%
Az adó kedvezmény nem családi azt a navhoz kell eljuttatni a csaladit csak a gyerek születése és taj kártya kiállításával lehet igényelni , nekem 3.an szoktak utalni mert szamlara kérem nem postai úton. Szóval valamit keversz nagyon .. és azt a kormány ablaknál tudod igényelni majd egy papírral amit ott töltesz ki 😅😅😅😅
2023. okt. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hú baszki rosszul írtam. Igen a családit majd a gyerek születése után. Én a másikra voltam kíváncsi a családi adókedvezményre. Bocsánat, direkt írtam, hogy első babás vagyok. Valószínűleg ezért írtam rosszul... Én vagyok a balfasz
2023. okt. 17. 14:41
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Családi adokedvezmeny mindig a fizetéssel együtt jön. 10.000ft/honap
2023. okt. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem együtt jön vele. Hanem a fizetésből kerül kevesebb járulék levonásra. Ergo 10ezerrel több fizetést utalnak.
2023. okt. 18. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor az nem azt jelenti hogy a fizetéssel jön???? Azért kellett nullát adni? 😖
2023. okt. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!