Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Ausztriában mennyi családi...

Ausztriában mennyi családi pótlék jár 2 kiskorú gyermek után havonta?

Figyelt kérdés

1-2 hónapon belül megkapjuk a gyerekek után járó ausztriai családi pótlékot amit visszamenőleg megigényeltünk januártól.

Neten annyi információ van..

Valaki tudna segiteni kb.mennyi összeg jár havonta egy 2 éves és egy 11 éves gyermek után?

Férjem dolgozik kint mint a gyerekekkel magyarban maradtunk.

Köszönöm ha valaki tud segiteni


nov. 9. 08:06
 1/10 anonim ***** válasza:

[link]

Ebbe a kalkulátorba írd be. Azt is megmutatja jövőre mekkorára emelkedik.

nov. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szepen.

Ez a kalkulátor arra is érvényes ha a lakcíme magyarorszagon van?

nov. 9. 10:06
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen. Nincs már indexálás. Ha kaptok magyar családi pótlékot, azt természetesen le kell vonni belőle.
nov. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%
Nem volt pár éve jogszabály módosítás, hogy max annyit kaphatsz, mintha a lakhely szerinti országodban igényelnéd? Vagy az csak elváltakra igaz?
nov. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem volt ilyen módosítás. Volt az indexálás, ami a lakóhely szerinti ország szerint határozta meg, hogy mennyi családi jár, de mint írtam, ezt már eltörölték. Mindenkinek annyi jár, mint egy Ausztriában élő gyereknek. Ne haragudj, de ez mindig meglep, hogy mennyien dolgoznak ott és fogalmuk sincs milyen szabályok vonatkoznak rájuk. Ha a másik szülő Magyarországon dolgozik, vagy más juttatást kap (pl munkanélküli, nyugdíj stb) akkor a magyar családi is jár, az osztrákok pedig ezt levonják és a különbözetet fizetik ki.

És van most egy vita a 2 ország között, ami a külön élő szülőkre és a nevelt gyerekekre vonatkozik.

nov. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#5 Nem élek kint, csak olvastam cikkben ;)
nov. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

5/6 os válaszoló.


Ne haragudj,én pedig az ilyen beszólogatós hozzászólásokat imádom.

Mar ne haragudj,de ha kimész dolgozni te mindennel tisztában lennél már akkor amikor kiérsz?

Ennek hivatalos dolgok amiket intézni kell.

Amiket már rég elindított a férjem kint..

Én annyit kéreztem kb.mennyit kapunk majd havonta?

Bocsánat ha ezert tudatlanok vagyunk...

Nem is értem

nov. 9. 13:09
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mindennel tisztában voltam mire elkezdtem Ausztriában dolgozni. Mert én beszélem a nyelvet, plusz nem akartam hagyni, hogy átverjenek. Nem is értem. A te kérdésedre pedig az első válaszomban válaszoltam. Vannak nagyon jó magyar anyanyelvű tanácsadók Ausztriában, javaslom keressen egyet (akár az AK-ban is). Cikkekben össze vissza írogatnak mindent, a magyar ember pedig nem a szövegértéséről híres.
nov. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Amúgy, ha 2 éves a kisebb gyerek, akkor te még kapsz itthon gyest és csp-t, igaz? Ha igen, akkor nem 1-2 hónap az ügyintézés..
nov. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
52%

ha ideiglenes lakcímre bejelented a gyerekeket, lehet kapni bónuszt is. De ha nem tartózkodnak ott, nem ajánlom mert ha kiderül hogy ez van visszafizettetik a bónuszt!


*ügyfelemnek volt ebből kálváriája!

nov. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!